„Je dobře, že po loňském úraze, kdy musela vynechat závod, jela letos v pohodě," říká v rozhovoru vedoucí benešovského oddílu Petr Koudelka.

Jak dopadli vaši bikeři ve světovém poháru?

Přežili to… (smích)

Kdo všechno jel?

Nikola Hlubinková, Jakub Šafář a Adam Sekanina. A pak jsme samozřejmě sledovali Radima Kováře, který už závodí za Merida Biking tem. My jsme taková mládežnická farma Meridy, ti nejlepší se pak můžou v dospělých kategoriích dostat do tohoto týmu.

Jste spokojení s jejich umístěním?

Jsme spokojení. Nikola dojela v juniorkách patnáctá, což je její zatím nejlepší výsledek. Loni jí závod unikl, protože si zlomila klíční kost, je dobré, že o na ní nezanechalo stopy a jela v pohodě. Jakub Šafář v juniorech odjel plný počet kol a celkově skončil 61. Adam Sekanina dojel 81. a chybělo mu jedno kolo. Ovšem on měl v tréninku těžký pád. Do rána byl na pozorování v nemocnici a nakonec to odjel zdatně. Navíc nás ještě nikdy tolik světový pohár nejelo.

Co Radim Kovář?

Pro Radima to byl první závod v mužích, v kategorii U23. Viděl jsem ho, jel dobře, skončil 64. Ale jel úplně zezadu, probíjel se startovním polem, protože neměl žádné body. Teď je přibržděný maturitou, tak nemůže naplno trénovat.

Stejně jako Hlubinková měl málo bodů, je to kvůli neúčasti v dalších závodech světového poháru?

Ano, První závod se jel v Jihoafrické republice, druhý v Belgii. U Meridy má Moravec většinou dvě místa, ale jen na závody po Evropě. Závodů světového poháru je celkem sedm, z toho jeden bude ještě v Kanadě a jeden v USA. Tento víkend se jede čtvrtý závod ve Francii, tam by měla jet Hlubinková se Sekaninou, a pak ještě poslední závod je ve Francii.

Takže tam naděje pro Nikolu na nějaký celkový úspěch není.

To ne, ale my to tak nebereme. Jsou to pro ni velice důležité zkušenosti. Soustředíme se na mistrovství Evropy. Loni byla devátá, letos jsme se dohodli, že uvolníme nějaké prostředky na její start. Bude to v létě v Moskvě.

Jak si vede Moravec v České poháru?

V prvním závodě v Teplicích dojela Hlubinková druhá. Radost nám dělá v žákyních Adéla Šafářová, ta je od loňska, kdy skončila celkově šestá, nováček. Teď dojela o pár sekund druhá. Smůlu má Adam Sekanina, který má za sebou poctivou zimní přípravu. První závod Českého poháru nejel kvůli lehčímu zápalu plic, teď se zase zranil při tréninku na světový pohár. Závod od závodu se lepší Jakub Šafář, který se také pečlivě připravuje.

A ve volných termínech se vaši nejlepší jezdci zúčastňují i Poháru Drahanské vrchoviny…

Ano, odjeté jsou tři závody, dva bořitovské a Valchovský kameňák. Teď v sobotu se jede závod v Kořenci.