Ve svém prvním utkání za Pro-STATIC v této sezoně poslal do sítě „kanonýrů“ pět balónů. Podle zápisu o utkání střelecký účet dvěma góly otevřel a třemi uzavřel. „Myslím, že jich bylo šest, ale reklamovat to nebudu. Jsme tým. Důležitý je konečný výsledek. Ne, kdo dává góly,“ s úsměvem komentoval svoji střeleckou potenci mistr světa v malém fotbale.

Brněnský Arsenal dělá čest své přezdívce „kanonýři“ a také preferuje útočný futsal. Jenže v koncovce měli v první poločase jasně navrch Blanenští. Ze zajištěné obrany podnikali rychlé brejky, především v podání střeleckého komanda Jan Koudelka – David Bednář. „Rozdíl první půle byl, že my jsme své velké šance, a bylo jich dost, neproměňovali. Naopak Blansko se stoprocentní jistotou,“ píše na na oficiálních internetových stránkách Arsenalu.

Hosté tak získali čtyřgólové vedení, které v závěru poločasu mírně korigoval Jakub Machát.

Druhá půle nabídla mnohem zajímavější pohyb skóre. Brňané snížili na 3:4 a dokázali srovnat ze 3:6 na 6:6. Dokonce promarnili možnost jít do vedení, za což je Koudelka v rozmezí dvou minut potrestal dvěma góly. Pojistku na zasloužené vítězství pak přidal v domácí power-play. „Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Soupeř byl kvalitní, ale my jsme mu to hodně usnadnili. Nabízeli jsme jim gólové šance, které ve druhém poločase už proměňovali. Takže se prakticky až do koncovky stále udržovali ve hře,“ komentoval výsledkem Koudelka.

„Třikrát jsme jim namazali přímo do běhu. Naštěstí jsme vždycky dokázali zase gólově odskočit. Arsenal je lepší než loni, a také celkově se mně soutěž zdá být kvalitnější. Proto jsme s dosud odehranou částí spokojení. Máme víc bodů než této době vloni. A ambice? Zůstávají stejné. Chtěli bychom soutěž vyhrát, ale určitě to bude těžší. Kloboučky se posílily a netají, že chtějí postoupit do druhé ligy. A hlavně na tom pracují, trénují mnohem víc než my,“ naznačil blanenské plány kapitán mužstva Vlastimil Bárta.

Koudelkových pět gólů je zřejmě jeho vyrovnaným střeleckým divizním rekordem. „Já si takovou statistiku nevedu, ale možná , že to je rekord. V krajském přeboru jsem v několika utkáních určitě dal i víc gólů, ale v divizi to bude tak těch pět šest branek,“ usmíval se blanenský futsalový kanonýr.

V dalším kole blanenští futsalisté nastoupí na domácí palubovce v pátek proti Amoru Vyškov. Utkání, které uzavře první polovinu soutěže, začne v hale v Údolní ulici ve 20.45 hodin.

Arsenal Brno - Pro-STATIC Blansko 6:9
Poločas: 1:4. Branky: 17. Machát, 23. Kolář, 24. a 29. P. Táborský, 29 a 33. Michalec - 4., 6., 35., 36. a 40. Koudelka, 11. Bednář, 15. a 27. D. Šmerda, 26. Bárta.
Arsenal: Šimoník – K. Táborský, Machát, Michalec, Baghdasaryan, P. Táborský, Chlup, Kolář, Kovář, Špicl, Nováček.
Pro-STATIC: Macháč – Bednář, Bárta, Panovský, Koudelka, Šmerda, Španěl.