Adéla Šafářová vybojovala na mistrovství republiky stříbro a zlato, stejné medaile přivezl i Tomáš Tlamka s Petrem Bořilem, pro váš oddíl to byla asi úspěšná mise…

Tolik jsme toho ještě z republikového šampionátu nedovezli, takže to patří k největším úspěchům. I když sprinty se dřív nejezdily a medaile jsou z mužské kategorie expert. Ale u obou se dá vážně uvažovat, že by mohli příští rok jet už elitu.

Co vás ještě čeká na republikové scéně?

Adéla pojede poslední závod Českého poháru horských kol na Zadově, má to rozjeté na vítězství. Do poháru se nepočítají výsledky z mistrovství republiky. Na medaile mají našlápnuto i muži v expertech, byla by smůla, kdyby se to nepovedlo. Teď o víkendu se jede silniční mistrovství republiky žáků a kadetů, dohodli jsme se s Favoritem, že jim půjčíme Adélu Šafářovou.

Jak si vedou mladší kategorie?

I tam máme úspěchy. V žákyních se dobře umísťuje Tereza Bořilová, končí okolo čtvrtého pátého místa, a to bude ještě dva roky žákyně. Daří se i Aničce Zemánkové. V klucích zase Tomáši „Contadorovi" Tlamkovi, tam je samozřejmě větší konkurence. Začali jsme zase jezdit i na Slovenský pohár a tam zatím všechny tři závody vyhrál.

Jak se teď daří vašim odchovancům Hlubinkové, Kovářovi, Sekaninovi?

Nejlíp je na tom teď výsledkově Adam Sekanina, který jezdí výhradně silnici za Favorit Brno. Na mistrovství republiky dojel v časovce čtvrtý v jedenadvacítkách. Nikola Hlubinková se sice dostala z boreliózy, ale i tuhle sezonu ji provázejí zdravotní komplikace. Radim Kovář, který jezdí stejně jako Nikola horská kola, má natrénováno, ale provází ho smůla, musí vydržet, já věřím, že výsledky se u něj zase dostaví.

Jak hodnotíte dosavadní průběh Poháru Drahanské vrchoviny?

Půlka závodů je za námi, čeká nás Velenov. Zatím to vypadá, že všechny změny, které jsme provedli, byly spíš k lepšímu. Na dvou závodech bylo dvě stě startujících, jestli to tak půjde dál, bude pokračovat stoupající zájem, což nás samozřejmě těší.