Ten zároveň svůj tým oslabil pro další utkání, když po svém vítězném gólu pět sekund před koncem neudržel nervy na uzdě a přidal ještě komentář k soupeřům. Za to viděl červenou kartu.

Trápení dubňanských futsalistů v jihomoravském krajském přeboru dál pokračuje. Hráčům Oranjes ke třetí letošní výhře nestačilo poločasové vedení 4:1 ani pět branek výtečně hrajícího útočníka Radka Žurovce. Celek z Hodonínska totiž po přestávce o tříbrankový náskok přišel a nakonec v jedovnické sportovní hale s Kotvrdovicemi padl 6:7. Domácí dali vítězný gól pět vteřin před koncem.

Orlům přitom musel do brány zaskočit za chybějícího gólmana Jan Horáček.

Celku z Hodonínska nevyšly v utkání jedenáctého kola krajského přeboru začátky obou poločasů ani závěr zajímavého utkání. Domácí se sice brzy ujali vedení, ale Oranjes výsledek ještě do přestávky otočili. Čistý hattrick završil Radek Žurovec, který dvakrát skóroval ze hry a jednou proměnil desetimetrový kop, který v závěru úvodní části zužitkoval i Miloš Albert. „V prvním poločase jsme byli o něco lepší a zaslouženě vedli," řekl Radek Žurovec.

Vstup do druhé půle ovšem vyšel lépe Kotvrdovicím, které hlavně zásluhou Zouhara snížily na 3:4. Hosté znervózněli a utkání přineslo fauly i žluté karty. Hosté se rychle zklidnili a své vedení dalšími dvěma přesnými zásahy Žurovce navýšili na 6:3. „Pět branek jsem dal jednou v okresním přeboru, ale v kraji ne," řekl nejlepší muž utkání.

Ani góly výtečně hrajícího útočníka však Dubňanům k důležitým bodům nestačily. Kotvrdovice se totiž v závěru neskutečně zvedly a výsledek senzačně otočily. Vyrovnání domácímu týmu přinesla až power play, při které skóroval brankář Horáček.

Rozhodnutí padlo až pět sekund před koncem, kdy gólman Beneš kapituloval pošesté. „Měli jsme mnoho šancí, bohužel nás trápí koncovka. Navíc v brance nastoupil Honza Horáček. Ten při power play půl minuty před koncem vyrovnával na 6:6, což byl impuls, který nás nakonec dovedl až ke třem bodům," uvedl domácí útočník Tomáš Zouhar.

Autor hattricku páteční duel nedohrál, když byl po druhé žluté kartě vyloučen několik sekund před koncem utkání. „Bylo to trochu vyhrocené, v prvním poločase jsme neproměňovali šance a pak jsme doháněli ztrátu," okomentoval to vedoucí mužstva Kotvrdovic Pavel Paděra.

Hosté odjížděli z Blanenska domů neskutečně zklamaní a rozladění. Ztratili další dobře rozehraný zápas. Venku Dubňany ještě nebodovaly, z posledních osmi zápasů urvaly pouze jednu remízu, zbývající duely pak prohrály. „Herně to není úplně špatné. Zatím nás přehrál pouze jeden tým, další utkání byla vyrovnaná. Bohužel neproměníme vyložené šance a pak po hrubých chybách inkasujeme laciné góly," uvedla opora Oranjes Radek Žurovec.

Na špici kraje

Orli hrají doma i poslední letošní zápas, ke šlágru kola přijedou první Oslavany, které zatím porazilo jen Blansko. Kotvrdovičtí jednají o přeložení pátečního termínu na nedělní večer.

Jediným týmem, který v krajském přeboru ještě neprohrál, zůstává FPO Blansko. Po výhře ve vedoucích Oslavanech si doma Blanenští poradili i s devátými Bučovicemi. V tradičně ofenzívním představení padlo dvacet branek, z toho čtrnáct do brány hostů. Ondřej Paděra znovu ukázal, že jako posila se vyplatí i na těch pár zápasů, tentokrát vstřelil pět gólů. „Padá to tam, ale je to hlavně kvůli tomu, že mám skvělé spoluhráče, kteří jsou na tom fotbalově dobře a připravují šance," říká k tomu skromně nejlepší reprezentační střelec v malé kopané.

Blansko je po jedenácti zápasech druhé o tři body za Oslavany, Kotvrdovice třetí. FPO hrají poslední letošní zápas také doma v hale na Údolní v pátek ve 20.45. Přijede předposlední tým soutěže Tomson STŽ Brno, a jestli budou domácí pokračovat v útočné jízdě, má se na co těšit.

FPO Blansko – FK Orli Bučovice 14:6 (4:2)

Branky: Paděra Ondřej 5, Španěl Ondřej 3, Bednář David 2, Koudelka Jan 2, Bárta Vlastimil, Traxl Zdeněk – Maláč Jakub 2, Lazor Zdeněk 2, Koudelka Petr, Nový Miroslav.

Orli BeF Kotvrdovice – 1. FTD Oranjes Dubňany 7:6 (1:4)

Branky: Zouhar Tomáš 3, Keprt Daniel 2, Horáček Jan, Keprt Radek – Žurovec Radek 5, Albert Miloš. ŽK: Jarůšek Tomáš, Šenk Michal – 0, ČK: Zouhar Tomáš – 0.