Robert Loskot a Pavel Vitula mají z víkendového mistrovství republiky v kolové stříbrné medaile. Dvojice hrající v barvách Svitávky se probila až do finále, kde nestačila na pár Böhm, Šmíd z Favoritu Brno. Právě borci z brněnského celku nasbírali v průběhu sezony nejvíce nominačních bodů a vybojovali si účast na letošním mistrovství světa ve švýcarském Winterthuru. Na šampionát se však podívá i Loskot s Vitulou. Pojedou v roli náhradníků. „Ve finále jsme sice prohráli, ale celkově je to pro nás velký úspěch. Vždyť stříbro je naše první velká společná medaile,“ nelámal si hlavu s finálovou porážkou Robert Loskot.

 

Na domácí šampionát ve Zlíně se nominovaly čtyři nejlepší dvojice z české extraligy. Po čtyřech odehraných kolech skončili Loskot s Vitulou na prvním místě a pro finálový turnaj tak měli relativně nejvýhodnější pozici, když nastoupili proti čtvrté dvojici z extraligy. „První zápas s párem otec a syn Bergerovi se nám vůbec nepovedl. Byli jsme hodně nervózní a chybovali,“ okomentoval Loskot úvodní prohru 1:2. Ve druhém utkání již Svitávka zvítězila s přehledem 6:1. Následné prodloužení a vítězství 2:1 posunulo Loskota s Vitulou do finále proti Šmídovi s Böhmem.

 

„Abychom se nominovali na mistrovství světa, museli jsme vyhrát a Favorit Brno skončit nejlépe třetí. Ve finále se projevily zkušenosti Brňanů. I když měl Šmíd zraněné koleno a nemohl hrát naplno, byli s Böhmem výteční,“ uznal sílu soupeře Loskot, který společně s Vitulou vybojoval pro Svitávku start ve světovém poháru pro příští rok. „O konečné nominaci na světový šampionát do Winterthuru však ještě není definitivně rozhodnuto. Pavel Šmíd laboruje s kolenem. Rozhodnutí padne příští týden při závěrečném soustředění,“ dodal Loskot.