Republikové mistrovství do třiadvaceti let mělo už před začátkem dva hlavní favority na výhru – čistě svitávecké duo Hrdlička a Kripner a kombinovaný tým ze Svitávky a Zlína ve složení David Petr a Tomáš Horák.

A právě druzí jmenovaní svou roli potvrdili. Petr s Horákem prošli turnajem bez ztráty bodu, a získali tak titul republikových mistrů. Speciálně složené duo pro letošní ročník získalo nejlepší místo v kvalifikaci na evropský šampionát, na kterém bude startovat jako první tým. Titul tak zamířil napůl do Svitávky a napůl do Zlína.

Fotbalisty Ráječka (v zeleném) opustil ve volném přestupovém období Filip Štěpánek, do klubu naopak zamířili Jan Horáček a Lukáš Fojt.
Volné přestupové období přineslo zajímavé změny. Kdo kam přestoupil?

Na celkové vítězství si myslela i dvojice Hrdlička s Kripnerem, která však zakolísala v zápase před konečným finálovým utkáním a v posledním duelu tak na ni byl velký tlak, se kterým se nedokázala vypořádat. Dvě prohry pro svitávecký tým znamenaly bronzové medaile, v kvalifikaci však udržel druhé místo a jako druhé české duo by měl startovat na mistrovství Evropy.

Nejmladší svitávecký tým ve složení Michal Musil a Martin Konečný obsadil šestou příčku, když proti starším soupeřům uhrál dva body za dvě remízy. Pátá pozice mladíkům utekla jen o skóre, oba ale ještě mají možnost nastupovat v této věkové kategorii v dalších čtyřech ročnících.

Mistrovství republiky do 23 let:
1. Svitávka/Zlín, 2. Sokol Zlín, 3. MO/SC Svitávka, 4. Spartak Chrastava, 5. Sokol Šitbořice, 6. MO Svitávka.