Čeští biketrialisté zanechali v Těrchové výraznou stopu. V každé kategorii stanul někdo z nich na stupních vítězů. V celkovém hodnocení soutěže národů Česká republika zvítězila. V české výpravě se neztratila ani skupinka borců z Blanska.
V sobotu bojovali mladší závodníci za pěkného počasí v korytě horského potoka a v kamenitém terénu horských svahů. Ondřeje Šenka čekala v kategorii Benjamin obhajoba loňského třetího místa. Šenk nakonec stanul na čtvrtém místě těsně pod stupni vítězů. V kategorii MINIME skončil Václav Gryc šestý.
V neděli byl na pořadu závod starších a zkušenějších borců. Zde měla blanenská výprava nejpočetnější zastoupení. Vedle ostříleného závodníka Václava Koláře vyjeli na trať také Martin Kakáč a Jan Pelikán. Všichni startovali v kategorii JUNIOR 20“, která je nově pro Mistrovství Evropy rozšířena pro ročníky 89 – 92.
Martin Kakáč si svoji premiéru mezi staršími protrpěl střídavými úspěchy a nutnou opravou brzdy v průběhu závodu. V konečném účtování obsadil desátou příčku.
„Závod se mi vůbec nepovedl. Počasí bylo hodně nepříjemné. Na trati to hodně klouzalo. Ale podmínky měli všichni kluci stejné. První kolo se mi docela vydařilo. Spousta starších závodníků byla za mnou,“ podotkl Kakáč, kterého však ve druhém kole zradila technické závada na jeho kole. „Udělal jsem i dost jezdeckých chyb, takže o lepším umístění jsem si mohl nechat jenom zdát,“ poznamenal zklamaně biketrialista Martin Kakáč.
To jeho týmový parťák Kolář závod prosvištěl jako kometa a do své sbírky titulů přidal další trofej. „Trať nebyla příliš náročná, ale příval deště ji značně ztížil. Minimálně o padesát procent. Tím, že se naše kategorie rozšířila, přibylo také více dobrých jezdců. Byla větší konkurence, což je určitě přínos,“ řekl po závodě Kolář, který zvítězil s velkým náskokem. „Titulu si cením už proto, že zde jelo poměrně dost kvalitních jezdců,“ uzavřel úspěšný biketrialista Kolář.
Také další dvě medailové pozice v kategorii JUNIOR 20“ obsadili čeští jezdci. Na šestnáctém místě pak dojel blanenský Jan Pelikán.
Ziskem osmi medailí se tento šampionát zařadil mezi nejúspěšnější vystoupení české biketrialové školy.