O víkendu v královské kategorii Elite bral bronzovou medaili. Ve své první sezoně mezi dospělými. Přitom na začátku roku měl mladičký čaroděj na kole skromné cíle.

„Že jsem byl několikrát mistrem světa v mladších kategoriích v Elite nic moc neznamená. Já se zde chci trochu rozkoukat a nabrat hlavně zkušenosti,“ řekl před časem Kolář. Druhým místem se ještě blýskl v kategorii do dvanácti let Ondřej Šenk.

Třetí místo v Elite na mistrovství Evropy. To je paráda. Jak se na to díváš s odstupem několika dní?

Mám velkou radost. Super. Přiznávám, že jsem to absolutně nečekal. Počítal jsem s tím, že se budu motat někde kolem osmého místa.

Je o tobě známo, že máš rád pestrou trať. Jaké byly sekce v Belgii?

Trať mi prostě sedla. Sekce byly nádherný. Hodně rozmanitý. Kameny, skruže, klády. Trať se mi moc líbila a podle toho se mi taky jelo.

Byla na startu absolutní špička jezdců?

Chyběli Španělé, kteří jeli nominační závod na mistrovství světa, takže odpadlo dost silných soupeřů.

Před tebe se dostali jenom Barták a Savage. Měl jsi na ně v závodě?

Asi ne. Mají v Elite mnohem více naježděno. Jsou zkušenější a jsou na tom fyzicky lépe. Já hodně ztratil na dvou sekcích, které mi nevyšly ani v jednom kole. A přitom nebyly tak těžké.

V červenci pojedeš na mistrovství světa také v kategorii Elite …

Společně s Ábelem Mustielesem budeme nejmladší. Bral bych umístění kolem dvacátého místa. Letos je Elite spojena s horskými koly, takže přibudou další kvalitní jezdci. Uvidíme jak se s tím poperu.