„Teď jsem toho moc nenatrénoval, ale závody mi sedly,“ smál se Václav Kolář, kterého čeká za čtrnáct dnů závěrečná maturitní zkouška.

Pořadatelé připravili na ostravském výstavišti velice náročné umělé sekce, které ještě ztížil vydatný noční déšť. S některými tratěmi si jezdci nedokázali poradit.

Kolář na jistotu, Kakáč překvapil

Blanenský Václav Kolář šel do vedení už v první půlce závodu. V té druhé ovšem předvedl vynikající jízdu. Těžké tratě mu opravdu sedly. „Dost to klouzalo, ale to mi vyhovuje, člověk si musí dávat ještě větší pozor,“ uvedl Kolář.

O největší překvapení se ale postaral nováček v elitní kategorii a Kolářův týmový kolega Martin Kakáč. Zařadil se za Koláře hned v prvním kole, v tom druhém svoji jízdu ještě výrazně vylepšil a nechal tak za sebou celý zbytek startovního pole včetně favorizovaných českých jezdců nebo slovenských reprezentantů.

Výborně seriál zahájil i junior Václav Gryc, kterého o vítězství připravila jediná chyba ve druhém kole. V seniorech Tadeáši Ševčíkovi uniklo třetí místo a musel se spokojit s bramborovou medailí. Stejně tak zůstal těsně pod stupni vítězů v kategorii minime další blanenský jezdec Ondřej Šenk. Dařilo se Michalu Stloukalovi, jenž vyhrál v kategorii beginner A.