Všechno ale mohlo být jinak. Když si Kolář dopoledne prohlížel první soutěžní sekci, tvářil se dost nejistě. „Mám příušnice. Točí se mi hlava a je mi vážně hrozně. Mrzí mě to, ale dneska to asi nedojedu. Zkusím jednu dvě sekce a pojedu domů ležet," řekl biketrialista, který titul českého mistra už několik let nikomu jinému nepůjčil. Mistrovství České republiky se jede na devět závodů a nejhorší z nich se závodníkům škrtá, takže vynechání by Koláře ani nemuselo mrzet. Navíc by ušetřil síly na nadcházející Mistrovství Evropy i světa. To by ale nebyl on, kdyby se nevyhecoval. Nakonec přece jenom nasedl na kolo a celou první sekci projel s ledovým klidem bez jediné chyby. To jeho největší český konkurent David Herka ztroskotal hned na prvním kameni, ze kterého po nepovedeném skoku dopadnul na obě nohy.

V životní formě

„Pak už to bylo jenom lepší. Udělalo se mi líp a začal jsem cítit, že to půjde. Doma jsem si to nechtěl nechat ujít," vysvětlil Kolář, který nakonec dokončil závod s jediným trestným bodem. Druhý Herka jich měl o dvacet víc. Na čtvrtém místě se pak s dvaceti čtyřmi body umístil další blanenský biketrialista Martin Kakáč. Dobře si vedli i domácí Junioři. Václav Gryc skončil druhý a Ondřej Šenk hned za ním.

Kolář vyhrál i první část seriálu a jasně dokazuje, že po zranění dokázal navázat na životní formu z minulého roku, kdy v České republice vyhrál všechny závody. Tu pak přerušilo zranění. Kolář si na tréninku zlomil záprstní kůstku, která ho na dva měsíce vyřadila z tréninku. Teď je ale zpátky. „Ty příušnice jsou snad jen chvilková záležitost. Ruka už mě naštěstí bolet přestala, takže všechno klape tak jak má," pochvaluje si Kolář, který se i s Kakáčem, Grycem a Šenkem zanedlouho vypraví na Mistrovství Evropy v německém Scheibenbergu. V červenci a srpnu jej pak čeká i Mistrovství světa, ve kterém jsou ale jeho ambice nižší. Chtěl by zabojovat o medaili, která mu zatím v kategorii Elite chybí. „Dokud jezdí David Comas, na výhru se myslet nedá. Za ním už je ale prostor, takže uvidíme," doufá.

2. závod MČR v biketrialu

kategorie ELITE:

Václav Kolář (1 b.)David Herka (21 b.)Jan Kočiš (22 b.)kategorie JUNIOR:

Martin Behro (15 b.)Václav Gryc (28 b.)Ondřej Šenk (29 b.)

ONDŘEJ BACÍK