Tomu závod nesedl. Většinu z pětatřiceti trestných bodů nasbíral už v úvodních sekcích a s velkým odstupem bral stříbro. Mezi seniory skončil blanenský jezdec Václav Gryc pátý. „Je to obrovská škoda, že soupeři nepřijeli. Prvního místa si tak nemůžu vůbec vážit. V elitě jsme s Martinem jeli jen dva. Ale s výkonem jsem spokojený. Trať byla docela obtížná a moc chyb jsem neudělal," okomentoval závod biketrialista Václav Kolář.

Na trati čekalo devět závodních sekcí, které se jely na dvě kola. Nechyběly technické pasáže a velké skoky. Některé z nich byly poměrně dlouhé. „Přesně tohle mi sedí. Jelikož jsem na tom fyzicky celkem dobře, nemám problém s křečemi a podobnými věcmi. Byl jsem odpočatý a snažil se správně jíst. Závod mi prostě sednul," dodal Kolář. Nasbíral jen šest trestných bodů.

Mistrovství EvropyBolotana, Itálie
Federace BIU
Elite
1. Václav Kolář
2. Martin Kakáč
Senior
5. Václav Gryc
Česká reprezentace získala 15 medailí. Šest zlatých, čtyři stříbrné a čtyři bronzové v jednotlivcích. A navíc první místo v kategorii národů. 

Zato Martin Kakáč se závodem protrápil. Hned v první sekci ho chytily křeče. „Trochu jsem to rozjel až na páté sekci. Po chvilce mě ale začalo bolet břicho. Závodem jsem se spíš protrápil, než projel. Nechci se vymlouvat na proměnlivé počasí nebo nadmořskou výšku. Prostě mi to nesedlo," poznamenal Kakáč.

Česká reprezentace nakonec přivezla z mistrovství Evropy patnáct medailí. Šest zlatých, čtyři stříbrné a čtyři bronzové v jednotlivcích. A navíc první místo v kategorii národů. „Pro některé kategorie připravili pořadatelé závodní sekce hodně náročné. Jelo se ale v nádherném prostředí přírodního parku Pabude v nadmořské výšce okolo tisíc metrů nad mořem. Tato oblast nabízí nepřeberné množství lokalit nejen pro jedno mistrovství Evropy," řekl šéf české biketrialové reprezentace Radim Kakáč.

Mistrovství světa hostí letos Blansko, kde pořadatelé připraví v srpnu dva závody. Václav Kolář může přidat v elitě třetí titul v řadě. V roce 2012 a 2013 byl stříbrný. Martin Kakáč skončil loni v třídílném seriálu, který se odjel ve španělské Odeně, čtvrtý.

„Na mistrovství světa v Blansku se připravuji v klidu. Snažím se jezdit a užívat si kolo. Trénoval jsem v Olomouci, Znojmě, Rakousku. Před mistrovstvím plánuji ostřejší týdenní přípravu. Pojedu potrénovat do Tanvaldu na DC camp, který dělá Pepa Dressler. Domácí kameny za Myslivnou v Blansku jsem ale ještě neotestoval," pousmál se Martin Kakáč.

Kolář: Stihl jsem moře 
i památky

Závod mistrovství Evropy pod federací BIU se jel sice v nádherné přírodě v parku Pabude, ale měl mizernou účast. V elitě si to o titul rozdali jen dva blanenští jezdci. Mistrem Evropy se stejně jako loni stal Václav Kolář.

Sardinie, Blansko /ROZHOVOR/ – Biketrialista Václav Kolář s přehledem obhájil titul mistra Evropy pod federací BIU. V Itálii stihl navštívit i sestru. „Já bral mistrovství Evropy spíš jako hezký výlet a trénink. Odpočinek od hektického tempa doma," řekl Kolář.

Obhájil jste titul mistra Evropy pod federací BIU. Ale v elitě jste jeli jen dva…

Celkově přijelo hrozně málo jezdců. Prvního místa si bohužel nemohu vůbec vážit. Ale ze svého výkonu mám radost.

Nabral jste jen šest trestných bodů…

V prvním kole jsem udělal směšnou chybu. Přehlédl šipky a jel rovnou do dalších. Možná tam stála nějaká pěkná holka a já se přestal soustředit. (smích) A byla z toho pětka. Pak už jsem jel čistě a nabral jen jeden bod.

Do Itálie jste letěl s předstihem. Stihl jste ještě něco jiného než závod?

Já bral mistrovství Evropy spíš jako hezký výlet a trénink. Odpočinek od hektického tempa doma. V Itálii žije moje sestra. Po závodě jsem u ní ještě zůstal. Natáčel jsem nové jezdecké video a stihl i koupání v moři. A nějaké památky.

Co vás nyní čeká?

Spousta závodů doma i v zahraničí. A také trénování. O víkendu bych chtěl jet zafandit našim bikerům na mistrovství světa do Nového Města na Moravě.

Jak se těšíte na mistrovství světa federace BIU, které se letos koná v Blansku?

Těším se. Jen mám obavy, aby přijelo dost jezdců. Kdo určitě nebude chybět, je můj kamarád Španěl Raul Guttierez, který bude hodně velký adept na titul. Ale já mu to zadarmo nedám.