Svoji výsostnou pozici potvrdil i ve výsledkové listině po sobotním závodě v Blansku. Své soupeře v kategorii Elite porazil a upevnil si tak i vedení v seriálu mistrovství republiky. „Závod na pohodu, ale dlouhý a já byl unavený,“ přiznal po pětihodinové šichtě Kolář, který se den před závodem vrátil z mistrovství světa organize UCI v Itálii. Zde skončil čtvrtý.

Nominaci na světový šampionát, měl podobně jako Kolář z blanenských biketrialistů jistou Václav Gryc. I přesto Grycovi v kategorii Minime nechyběla před závodem motivace a chtěl domácím příznivcům předvést kvalitní jízdu. „Je pravda, že jsem mohl dát závod více v klidu. Na mistrovství světa už jsem měl místo jisté, ale chtěl jsem porazit kluky ze Slovenska. Moje největší soupeře. Bohužel jsem udělal na lehkých úsecích školácké chyby. Těžké sekce jsem zvládl a ty lehké ne,“ zlobil se po dojezdu stříbrný Gryc. Stejně jako ostatní jezdci musel v závodě zvládnout dvě sekce navíc. „Kolo bychom zkrátili jedině v případě špatného počasí,“ poznamenal ředitel závodu Radim Kakáč, který si pochvaloval také přírodní ráz trati. „Přírodní lokalita nad přehradou Palava je úžasná. Koryto potoka a srázy plné kamení jsou pro biketrial k nezaplacení. Trať je pak pěkně členitá,“ dodal Kakáč.

Právě dvě sekce navíc v každé kategorii ubraly biketrialistů zejména ve druhé kole hodně sil, které pak chyběly při obtížných přeskocích. Únava a technická náročnost jednotlivých sekcí se podepsaly pod několik ošklivě vypadajících pádů, ze kterých naštěstí žádný neskončil vážným zraněním. „Mně nepřipadlo, že by dvě sekce navíc byly moc. Trať byla výborně postavená,“ řekl blanenský jezdec Ondřej Šenk. Ten musel o svou nominaci bojovat i v posledním závodě. K úspěchu mu stačilo druhé místo v kategorii Benjamin. Šenk nakonec dokončil jako druhý. „O bod mi uteklo první místo. Ale myslím, že jsem špatně nejel. Trošku mě brzdilo zranění nohy, ale snad to bude v pořádku,“ uzavřel Šenk.

Trojici blanenských biketrialistů pro světový šampionát Kolář, Gryc a Šenk by měl doplnit i Martin Kakáč. Jenže ten se v týdnu vrátil z nemocnice se sádrou na ruce. „Už dlouho jsem měl potíže s rukou. Mám prasklinu na zápěstní kůstce. Už s tím prostě nešlo jezdit. Do mistrovství světa by to ale mělo být v pohodě,“ dodal Kakáč, který se sádrovým obvazem alespoň pomáhal na trati rozhodčím a fandil kamarádům z týmu. První závod mistrovství světa v biketrialu je na programu koncem července ve Španělsku.