Nejlepší z nich Jan Kohut vynechal poslední závod v Kuřimi, a to ho stálo čelo soutěže. Po výhrách z prvních závodů je teď po čtyřech závodech až třicátý. Vede brněnský vytrvalec Daniel Orálek, který ve čtvrtém závodě v Kuřimi využil Kohutovi nepřítomnosti a pohlídal si první místo.

Po Jehnicích, Okrouhlé a Syrovicích čekal závodníky obávaný Kuřimský kros. Závod s drsným převýšením. Pořadatelé nakonec trať kvůli náročným podmínkám změnili na mnohem pohodovější. I tak se na skoro desetikilometrové trati běžci utkali i s ledem a blátem.

Z Blanenska se v poháru daří Gustavu Grünovi z AC Okrouhlá, kterému patří po čtyřech podnicích průběžné třinácté místo. Do konečného pořadí se pak počítá nejlepších šest závodů z celkových deseti. Kohut tedy pořád může celkově vyhrát. Vloni skončil třetí, vyhrál Roman Rudolecký, druhý byl Orálek.

Běžecký pohár pokračuje Radostickou nerezovou desítkou v sobotu 19. ledna. 2. února je pak na programu šestý závod seriálu, Ráječkovská desítka. Ta zároveň jako každý rok otevře nový ročník Okresní běžecké ligy.