V loňském ročníku blanenského běžeckého seriálu nepoznal Kohut přemožitele. Z dvaceti šesti závodů se zúčastnil sedmnácti a všechny s přehledem vyhrál. Letos ale čtyři vynechal a objevil se až v Blansku.

„Bohužel tady prostě nemám s kým běhat. Chybí mi tu soupeři, a proto mě to nebaví,“ vysvětlil jarní absence a svá slova potvrdil i úchvatným výkonem.

Memoriál Věry Bušové má v Blansku dlouholetou tradici. Letošní dvacátý osmý ročník nabídnul divákům kromě běhů na různé vzdálenosti i jiné sporty. Soutěžilo se ve skocích do výšky, vrhu koulí, hodu oštěpem i dalších disciplínách. Celý podnik se také pyšní jedním unikátem. Je to jediný závod, ve kterém jsou vypsány všechny překážkové tratě ve všech věkových kategoriích.

Závod zařazený do Okresní běžecké ligy byl pro jeho účastníky vcelku netradiční. Společně s blanenskou Podzimní desítkou na dráze se totiž jako jediný běží na umělém povrchu. Pětikilometrovou vzdálenost, vyměřenou na ovále stadionu ASK Blansko, musí tedy běžci překonat monotónním kroužením, na které mnozí z nich nejsou zvyklí.

„Já teď na dráze běhám celkem často, takže jsem měl možná malou výhodu. Do Blanska jsem si ale zajel vážně jenom proto, že jsem měl čas. Beru to jako trénink. Řekl jsem si, že si budu držet tempo, které bych rád předvedl za tři týdny na Mistrovství České republiky na deset kilometrů. A to se mi podařilo,“ pochvaloval si Kohut, který by se na zmíněném mistrovství rád umístil do pátého místa.

Zápolení o přední pozice v Okresní běžecké lize prý letos rád ponechá jiným. Zaběhat si přijede maximálně v rámci tréninku, což je samozřejmě dobrá zpráva pro jeho blanenské soupeře. Další krok k vítězství v OBL můžou udělat hned v neděli na boskovickém Běhu za sedmizubým hřebenem.

ONDŘEJ BACÍK