Celkově dojel v patnáctikilometrovém hladkém závodě osmý. „Panuje velká spokojenost, protože jsem jel ve velké konkurenci a na šampionátu se objevili i noví závodníci, což se nečekalo,“ prohlásil Koblasa.

Zálusk na cenný kov si dělal hlavně v závodu na jeden kilometr. V něm chvíli držel i druhou pozici, ale záhy mu začaly docházet síly a nakonec se spokojil s desátou příčkou. „Než jsem dostal chřipajznu, očekávalo se umístění na nejvyšších místech, především v kilometru, který je moje nejsilnější disciplína,“ řekl čtyřiadvacetiletý cyklista.

Příliš se mu kvůli nemoci nedařilo ve stíhacím závodě na tři kilometry, v němž skončil osmý. „Ivo je bohužel ve stíhačce slabší a navíc měl před odjezdem chřipku,“ upozornil na problémy svého svěřence i trenér Lukáš Thun.

„Prodělanou nemoc jsem cítil v posledním kilometru při stíhačce ve chvíli, kdy jsem potřeboval vyvinout nejvíc úsilí. Dráha v Riu navíc není příliš rychlá, rozhoduje spíš síla,“ objasnil rodák z Černé Hory na Blanensku, kde aktuálně žije.

I když pro rychlé uzdravení udělal, co mohl, tréninkové manko se projevilo. „Bylo to hodně náročné, člověk do sebe pořád cpal vitamíny a ještě jsem se léčil v lázních. Měl jsem dvoudenní tréninkový výpadek, ale poté jsem tvrdě trénoval, abych měl na mistrovství sílu,“ přemítal jediný český účastník na šampionátu.

Brazilské Rio mu není cizí, v roce 2016 tam absolvoval letní paralympijské hry, na nichž vybojoval pátou příčku v silniční časovce. Od té doby zavítal do brazilské metropole už podruhé. „Při paralympiádě jsem měl hodně času, takže jsem se po závodech dostal na různá místa. Tentokrát jsem navštívil akorát Ježíše (sochu Krista Spasitele na hoře Corcovado – pozn. red.). Před dvěma lety jsme se podívali i na Barra Beach,“ vzpomínal Koblasa.

Zná i olympijský velodrom, kde právě skončený šampionát absolvoval. Od paralympiády se však dost proměnil, jelikož jen za poslední rok dvakrát vyhořel. „Neměl jsem obavy, žádná vyšší protipožární opatření jsem nezaznamenal. V roce 2016 byla dráha v lepším stavu, neměla za sebou požár. Letos na ní hodně závodníků také spadlo,“ tvrdil vicemistr světa z roku 2014 v silničním závodě.

Koblasa na MS
Stíhací závod (3000 metrů): 8. místo (3:58,224 minuty)
Závod na jeden kilometr: 10. místo
Rozjížďka ve scratchi: 6. místo
Scratch (15 kilometrů):
4. místo v kategorii C2, 8. místo celkově (průměrná rychlost – 47,41 km/h)