Mělo to být krásné zakončení relativně povedené sezony, opak ale nakonec byl pravdou. Karolína Plíšková v týmové soutěži národů vyhořela, ve dvou dvouhrách neuhrála ani set, stejný osud přinesla i čtyřhra proti Američankám po boku Karolíny Muchové.

Tenista Jiří Lehečka děkuje milánskému publiku za podporu na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let
Porážka, která hřeje na srdci. Jak talent Lehečka vrátil mužskému tenisu hrdost

Původní slova v emocích po vyřazení v semifinále proti Švýcarkám o konci kariéry v reprezentaci sice rodačka z Loun krotila. „Nevím. Všichni se ke mně chovali hezky. Mám ten tým ráda, protože jsem s ním hodně zažila. Ještě se zamyslím a uvidím. Mám čas,“ řekla třicetiletá tenistka.

Negativní postoj k týmové soutěži

Poté ale svoji myšlenku po prohře 2:6, 6:7 s Belindou Bencicovou rozvinula. „Byl to těžký zápas. Ani jsem nechtěla nastoupit. Celý týden jsem se tu cítila blbě. Nakonec jsem však odehrála dobrý zápas. Druhý set patřil k nejlepším v sezoně a strašně mě mrzí, že jsem se nedostala do třetího,“ sumírovala Plíšková.

Finalistka Wimbledonu z roku 2021 a US Open 2016 je dlouhodobě známá svým postojem k týmovém soutěžím – o dost radši preferuje individuální turnaje, kde hraje sama za sebe. Dostat se do reprezentace je největším snem řady sportovců, u Plíškové ale jde o přímý opak.

Logicky se tak nabízí otázka – nebylo by ale vhodnější, aby po domluvě s kapitánem Petrem Pálou opravdu ukončila reprezentační kariéru? Nejenom pro sportovní fanoušky je pak frustrující vidět jinak výbornou tenistku, která se na kurtech trápí a málokdy dá na odiv pozitivní emoce. „Odehrála toho spoustu a pro český tým toho spoustu vyhrála. Záleží na ní. Přál bych si, aby se na začátku roku chytila i ve své individuální kariéře,“ řekl Pála.

Karolína Plíšková v semifinále proti Belindě Bencicové ze Švýcarska
Tenistky do finále Poháru BJK neprošly. Podruhé za sebou je zastavily Švýcarky

Z pohledu perspektivy reprezentace by ale nebylo od věci, aby Petr Pála začal dávat přednost perspektivnějším hráčkám. Karolína Muchová je spolu s Markétou Vondroušovou v ideálním tenisovém věku, na svoje šance čekají v mládežnických kategoriích skvěle hrající Linda a Brenda Fruhvirtovy či Sára Bejlek. Jistě, pro ženský tenis v čele s Petrem Pálou je velmi složité opustit nadměrně úspěšnou generaci, která sbírala ve Fed Cupu řadu vítězství. Je ale důležité si stanovit priority – kdo má chuť hrát za reprezentaci a hodlá na kurtech nechat duši.

A to i podle svých slov není Karolína Plíšková schopná zvládnout.