Grandslamové semifinále si Muchová zahraje podruhé v kariéře, poprvé této mety dosáhla na Australian Open. Proti finalistce turnaje z roku 2021 a nynější 333. hráčce světa Pavljučenkovové, která vynechala většinu minulé sezony kvůli zranění kolena, zahrála 21 vítězných míčů. Ruska doplatila na 29 nevynucených chyb.

Tenistka 1. ČLTK Praha srovnala s Pavljučenkovovou bilanci vzájemných zápasů na 2:2 a navázala na předloňský triumf ze 3. kola Wimbledonu. Do semifinále Roland Garros se dostala jako první Češka po Barboře Krejčíkové, jež zároveň v roce 2021 pařížský turnaj vyhrála. Poslední českou semifinalistkou grandslamu byla Karolína Plíšková před dvěma lety ve Wimbledonu.

Karolína Muchová na French Open
Postup do semifinále French Open? Hlavou to zvládám docela dobře, říká Muchová

„Mám z toho opravdu velkou radost. Není mi to jedno. Je to pro mě skvělý výsledek a moc si ho vážím. Jen jsem pořád ještě v turnaji, takže se snažím soustředit na další zápas. Asi proto vypadám tak klidná,“ řekla po utkání Muchová.

Čtvrtfinále bylo naopak konečnou pro Marii Bouzkovou ve čtyřhře. Se Španělkou Sarou Sorribesovou prohrály 5:7 a 3:6 s americko-australskou dvojicí Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová.

Česko-španělská dvojice se mezi osm nejlepších dostala po diskvalifikaci páru Miju Katóová a Aldila Sutjiadiová poté, co Japonka trefila sběračku míčků. Bouzková se Sorribesovou celý incident reklamovaly u rozhodčího, za což si později vysloužily velmi negativní reakce bývalých tenistů či expertů.

Trápení na brejkbolech

Muchová, přemožitelka světové osmičky Marie Sakkariové z úvodního kola, vstoupila do utkání na hlavním kurtu Philippa Chatriera brejkem a v páté hře si vypracovala dalších pět brejkbolů. Ani jeden ale nevyužila a Pavljučenkovová vzápětí srovnala na 3:3. V závěru sady sice Muchová po dalším získaném servisu soupeřky set za stavu 5:4 nedopodávala, podařil se jí ale další brejk a ve 12. hře set ukončila.

Před zraky rodičů pokračovala česká tenistka v agresivní hře i ve druhém setu. Znovu získala proti přemožitelce Linda Fruhvirtová z 1. kola brzy brejk. Pavljučenkovová sice dokázala předchozí tři zápasy vždy po ztrátě prvních setů otočit, Muchová ji ale příležitost nedala. V páté hře prolomila soupeřčin servis ještě jednou a dopodávala duel za hodinu a 40 minut do vítězného konce.

Česká tenistka Marie Bouzková
Donašečka Bouzková? Nesportovní gesto, shodují se fanoušci. Češka se ovšem brání

„Od začátku obou setů se mi dařilo, což mi pomohlo. Nasťa hrála velmi agresivně, možná bych řekla i riskantně. Já jsem měla úvody obou setů dobré a také se mi podařilo je dobře ukončit. Jsem ráda, že jsem postoupila a vyhrála ve dvou setech,“ dodala Muchová.

Poté, co Pavljučenkovová poslala poslední míček do autu, se Muchová jen úlevně usmála. Na turnaji vyhrála ve dvou setech čtvrtý z dosavadních pěti zápasů.