Opět se dařilo i běžcům z regionu, především v mládežnických kategoriích.

Po Radostické „ledárně“ přivítali Kanice tři stovky běžců podstatně přívětivěji. Venkovní teplota +3°C. „Sníh v lese byl, ale tvrdý a neklouzal. Oproti Radosticím se nám běželo o mnoho lépe,“ popsala terén přímá aktérka Markéta Šafářová (MORAVEC), která doběhla v kategorii žen na sedmém místě.

Starty mladších žáků a žákyň přinesly úspěch boskovické Adéle Šafářové (2. místo) a Ondrovi Starovi z Okrouhlé, který svůj závod dokonce vyhrál. Napodobil ho pak mezi staršími žáky jeho krajan Petr Konečný. Ten se po bravurním výkonu mohl radovat také z vítězství.

Překvapivý vítěz kategorie dorostenců z Kuřimského krosu, benešovský biker Radim Kovář tentokrát na startu chyběl. Podobně jako většina jeho týmových kolegů a kolegyň dal přednost lyžařským běžeckým závodům v Kořenci, které se konaly souběžně s Kanickým během. Zdatně ho ale zastoupil bořitovský David Martínek, který si – stejně jako Kamila Klepalová (ASK Blansko) – vybojoval stříbro. V kategorii juniorek se dařilo i Evě Tesařové (RBK Blansko), finišující na třetím místě.

Hlavní starty mužů a žen se obešli bez překvapení. Jiříčková a Trtek potvrdili úlohu favoritů, když před svým největšími soupeři Palkem a Doubkovou doběhli s luxusním minutovým náskokem. Brněnský běžecký pohár bude mít další pokračování 20. února, kdy se poběží tradiční Ráječkovská desítka.

PETR KOUDELKA