V tropickém vedru koordinoval domácí pořadatelský tým a v terénu řešil připomínky delegátů jednotlivých výprav. Fandil svému synovi Martinovi v kategorii senior a dalším českým jezdcům. „Pro celý pořadatelský tým byl druhý závod mistrovství světa v Blansku obrovský zápřah. Ale šampionát jsme, myslím, zvládli se ctí. Z mého pohledu to byla velmi podařená akce. Jak medailově tak i divácky," řekl Kakáč.

V posledních dnech jste toho kvůli mistrovství světa moc nenaspali. Jak světovou akci v Blansku zpětně hodnotíte?

Jednoznačně pozitivně. I když to bylo hodně hektické a nevyvarovali jsme se některých chyb. Ale na závody se na Palavu přišlo podívat hodně lidí, účast na doprovodných akcích byla velmi slušná. A česká reprezentace nakonec byla v součtu výsledků všech jezdců v obou závodech nejúspěšnější výpravou. Vůbec poprvé a navíc doma. A ještě máme tři vicemistry světa, z toho dva z Blanska. To je super. Samozřejmě jsme se nezavděčili všem, ale to ani nejde. Mě hřejí poděkování od rodičů jezdců a delegátů výprav za skvěle připravenou sportovní akci. Samozřejmě je to výsledek lidí z týmu pořadatelů blanenského klubu, rodičů blanenských jezdců a dobrovolníků. Bez nich by se taková akce pořádat nedala.

Zmínil jste některé chyby, kterých jste se nevyvarovali. Řadíte mezi ně i rozhodnutí anulovat výsledky na první sekci v kategorii elite poté, co pod několikanásobným mistrem světa Comasem ruply klády?

Anulovat výsledky všem eliťákům na první sekci nám v danou chvíli připadlo nejlepší a nejvíc férové řešení pro všechny závodníky. Byl to první závodní úsek v prvním kole. Nikdo nemohl vědět, jak se bude závod dál vyvíjet. Biketrialová pravidla se stále upravují a stejně nedokážou přesně popsat každou situaci, která se může na trati stát. To byl i případ, kdy pod Comasem praskly klády, které tam byly dodané uměle. Já osobně takovou situaci ještě nezažil. Kdybychom překážku opravili, reptali by závodníci, co jeli po něm, že trať vypadá jinak. Mohli říct, že nepojedou, a dostali by trestné body. Ale po závodě by to pak byla smršť protestů. Ale také je pravda, že Comas měl asi tři možnosti, jak překážku překonat. Vybral si cestu přes klády a ty praskly.

Kdyby však Comas dostal na prvním úseku pět trestných bodů, byl domácí Václav Kolář nakonec mistrem světa…

Jak jsem říkal, nikdo nemohl vědět, jak se bude závod vyvíjet. Závod byl extrémně dlouhý a fyzicky náročný. Stát se mohlo cokoliv. V elitě ale nakonec stejně rozhodovala poslední překážka. V prvním kole na ni Vašek i Comas vyfasovali pět trestných bodů. Ve druhém ji pak zajeli čistě.

Máte v Blansku chuť pořádat v budoucnu závod světového šampionátu zase?

Je to všechno nejen o penězích ale také lidech. Vzít si dovolenou, obětovat volný čas a přiložit ruku k dílu. Oproti šampionátu v roce 2007 jsme udělali obrovský skok dopředu. Uvidíme. Příští rok mám zprávy, že o mistrovství Evropy chce požádat Znojmo a závod mistrovství světa Tanvald, kde se jezdí trial. V Blansku se pojede ještě letos pátého října závod mistrovství republiky. Uvidíme, do budoucna je to otevřené.

Přilákal šampionát do vašeho oddílu nějaké nové jezdce? Říkal jste, že máte v oddílu generační problémy…

Ozvaly se dvě rodiny, že kluci mají zájem biketrial jezdit. Pro někoho je to legrační číslo. Ale biketrial je malý sport. Jsme rádi za každého nového jezdce. Poslední kdo nám v blanenském oddílu vyrostl, je Ondra Šenk a ten už teď jezdí mezi juniory.