Spolu s nimi postoupily přímo další tři družstva, zbývajících deset pak muselo ještě v Liberci bojovat o další tři postupová místa.

Do I. ligy postoupili: MO Svitávka 1, Sokol Zlín 1, Spartak Chrastava, Zlín/Brno, Liberec/Praha, Sokol Šitbořice a Sokol Zlín B. Soutěž bude pokračovat v příštím roce.

Svitávečtí ztratili jen dva body remízou 2:2 se Šitbořicemi. Ostatních šest zápasů s přehledem vyhráli. Nejcennějším skalpem je vítězství 4:3 nad největším favoritem turnaje Sokolem Zlín 1.

„David s Michalem mile překvapili. Všichni jsme se odvážně domnívali, že by mohli bojovat o druhé až třetí místo. První je hodně nad plán. Již od července je oba zapojujeme do našich mužských tréninků a nyní je vidět, že jsme tak učinili v pravou chvíli. Kluci se musí ještě spoustu naučit, ale zlepšení je u nich vidět týden po týdnu. Doufejme, že na Chrastavu navážou i v následujících kolech I. ligy,“ chválil své mladší oddílové kolegy Jiří Hrdlička mladší.

Dalším zástupcem Svitávky byl v turnaji Martin Konečný, hrající letos v kombinované dvojici s Ondřejem Valíčkem ze Šitbořic. V sobotu skončili až na 10. místě. V nedělním turnaji obsadili 8. místo, což znamená, že budou pokračovat v nižší juniorské lize. „Oba jsou mladší než někteří jejich soupeři, takže všechno mají před sebou a samozřejmě taky bude chvíli trvat než se sehrají,“ vysvětlil Hrdlička ml. 

Týmy, které během sezony získají nejvíce nominačních bodů, budou v květnu roku 2020 reprezentovat ČR na mistrovství Evropy juniorů.