„Škoda, že naši mladí judisté některé skvěle rozjeté zápasy nedotáhli do konce. Třeba Radek Dobiáš měl určitě na zlato, ale svého finálového soupeře trochu podcenil,“ poznamenal k vystoupení blanenské výpravy trenér Miroslav Klíma.

Na zlato nakonec dosáhl pouze v kategorii starších žáků ve své váze Pavel Wašek. O další nejcennější kov přišel Dobiáš, který prohrál až ve finále. Podobně si vedl také Leoš Daněk. V dorostenecké kategorii se dostal do finále. Zde však nestačil na loňského mistra republiky a skončil druhý.

„Spokojen jsem s výsledky našich děvčat, i když také zde mohlo těch zlatých medailí být více,“ pousmál se Klíma. Mladší žačka Katka Hudcová, stejně jako její oddíloví kolegové Dobiáš a Daněk, ve finále prohrála.

Nela Tihelková byla ve starších žačkách druhá, v dorostenkách třetí. Jana Veselá si přivezla stříbro z kategorie dorostenek a bronz z juniorek. Na třetím místě v dorostenkách se umístila Ivana Švancarová.

O víkendu čekají blanenské judisty boje v přeboru jižní Moravy spojené s postupem na přebor republiky v kategorii mladších žáků.