První den šampionátů blanenský oddíl BeF Home Blansko reprezentovali Miloš Horák a Dan Konečný. Konečný se rozhodl pro start i přes zranění kolena. Svůj první zápas vyhrál během patnácti vteřin, ale poté již na své další soupeře nestačil a z bojů o medaile vypadl.
Následující den ve váze do 81kg prošel Jiří Boreš opravnými zápasy až do závěrečných bojů, ale na medaili nedosáhl. Nakonec skončil na čtvrté příčce. Ve váze do 90 kg mělo Blansko hned dva zástupce. Ladislava Dobiáše a loňského vítěze této váhové kategorie Dominika Pavlů. Vinou nepříznivého losu se oba blanenští judisté po několika vítězných zápasech střetli o postup do finále, do kterého se opět probojoval Pavlů. Vzájemný souboj je však stál příliš mnoho sil. Dobiáš po nepříliš výrazném výkonu boj o třetí místo prohrál.
Pavlů potom svedl velmi vyrovnanou bitvu o zlato. V základním čase byli oba soupeři vyrovnaní a ani jednomu se nepodařilo nad soupeřem získat převahu, muselo tedy dojít na tzv. „zlatému skóre“, v němž okamžitě vítězí závodník, kterému se podaří jakkoli hodit soupeře (nemusí získat Ippon, čili jej hodit na celá záda) ještě před skončením časového limitu. Soupeř blanenského judistu zaskočil a obral ho tak o druhé zlato v řadě za sebou.
Horák s Dobiášem mohou za juniory startovat ještě dva roky a Boreš coby dorostenec dokonce tři. Především na něj blanenský oddíl juda spoléhá před podzimním MČR dorostenců, odkud by se měl rozhodně vrátit s medailí