Třetí díl seriálu horských kol Pohár Drahanské vrchoviny nasměroval o víkendu bikery do Okrouhlé. Na trati, kde se 6. června pojede závod Českého poháru, si v prořídlém startovním poli elitní kategorie mužů dojel pro první místo favorizovaný Jan Jobánek z Merida Biking. Druhému v cíli, Zdeňku Chmelovi, nadělil více než tři a půl minuty. „Využil jsem volný víkend a přijel jsem si otestovat trať, kde se pojede Český pohár. Myslím, že to splnilo svůj účel. Šel jsem naplno a vyzkoušel si, co zde můžu příště zajet,“ svěřil se spokojený vítěz. Mezi ženami se prosadila podle očekávání Martina Němcová jezdící za Pell´s Hard Bikers Kuřim.

Pořadatelé připravili pro bikery technickou trať. Závodní okruh dlouhý tři a půl kilometru nabídl členité lesní pasáže se slalomem mezi stromy a kořeny. V závodě starších žáků se s napětím očekával souboj bikerů z Hulína Obdržálka a Procházky, Procházka s benešovskými Sekaninou a Šafářem. Podobně jako v Drahanech i na Okrouhlé ukázal Obdržálek svým soupeřům záda. V kategorii starších žákyň využila zaváhání favoritky Hlubinové z Moravce její týmová kolegyně Parolková. Hlubinková si stíhací jízdou vybojovala nakonec stříbro.

Při závodě juniorů se v nabitém startovním poli rýsoval duel mezi Rostislavem Krejčí z Favoritu Brno a benešovským bleskem Radimem Kovářem. Dýchat na záda jim měli Doležal, Job a Ošťádal z Favoritu. Po zajímavém souboji se nakonec prosadil věkově Krejčí, který druhému Kovářovi ujel o víc jak půl minuty. Premiérové vítězství ve Vrchovině si mezi juniorkami připsala domácí závodnice Tereza Tlamková.

Kategorie dospělých se obešly bez překvapení. Mužům Hobby kraloval Hloušek (ATREX Brno), veteránům pak zkušený Martin Šíma, kterému jistou cestu k vítězství nezhatil ani defekt.

Mezi ženami potvrdila roli favoritky petrovická rodačka Martina Němcová. Ta odstartovala letos sezonu ve velké pohodě a V prvním závodě Českého poháru v Bystřici pod Hostýnem brala bronz. V Okrouhlé si hned zkraje vytvořila dostatečný náskok, který postupně navyšovala. Jako druhá dojela Lucie Čuříková z Veus Vyškov a v průběžném pořadí Vrchoviny se vyšvihla do čela.

Na start elitní kategorie mužů se v hlavním závodě postavili jen čtyři jezdci. Způsobem start cíl si pro první místo dojel Jan Jobánek z Merida Biking. „Trať se mi líbila, je dost technická bez prudkého kopce,“ přiblížil závod v Okrouhlé Jobánek s tím, že letos se chce zaměřit na Český pohár v maratonu a cross-country.

Další závod Poháru Drahanské vrchoviny je na programu13. června, kdy se pojede Velká cena obcí Suchý a Velenova.

Výsledky 3. závodu Merida-Delikomat – Grena cupu, pořadí OPEN
Dívky do 6 let: 1. Kolářová (Kořenec), 2. Přibylová (Lysice), 3. Hudečková (Cyklo MXM Hulín)
Chlapci do 6 let: 1. Minx (MORAVEC), 2. Bednařík (Cyklo MXM Hulín), 3. Fojt Patrik (Bořitov),
Dívky 7–9 let: 1. Obořilová (Brno), 2. Konečná (Okrouhlá), 3. Slámová (Nové Město na Moravě)
Chlapci 7–9 let: 1. Fojt Jan (Bořitov), 2. Borák (Rožnov pod Radhoštěm), 3. Tlamka (Okrouhlá)
Dívky 10–12 let: 1. Stočková (BIKE 2000), 2. Pospíšilová (Bořitov), 3. Knapková (Hrachovec)
Chlapci 10–12 let: 1. Kolář (Kořenec), 2. Prudek (Lysice), 3. Mayer (Polnička)
Dívky 13–15 let: 1. Parolková, 2. Hlubinková, 3. Paráková (všechny MORAVEC)
Chlapci 13–15 let: 1. Obdržálek (Cyklo MXM Hulín), 2. Sekanina (MORAVEC), 3. Procházka (Cyklo MXM Hulín)
Juniorky: 1. Tlamková Tereza (MORAVEC), 2. Burdová (4EVER Cyklo Bulis), 3.Vičarová (MORAVEC)
Junioři: 1. Krejčí (FAVORIT), 2. Kovář (MORAVEC), 3. Doležal (FAVORIT)
Masters I 40–49 let: 1. Šíma (MaxCursor), 2. Marek (Česká u Brna), 3. Olejníček (TJ Favorit)
Masters II 50 let a více: 1. Vašek (Veus Vyškov)
Muži OPEN: 1. Hloušek (ATREX Brno), 2. Vyroubal (MORAVEC), 3. Vančuřík (MERIDA Biking)
Ženy Elite: 1. Němcová (Pell´s Hard Bikers), 2. Čuříková (VEUS Vyškov), 3. Jurková (Ostrava)
Muži Elite: 1. Jobánek (MERIDA Biking), 2. Chmel (ATREX Brno), 3. Matula (Pell´s Hard Bikers)

PETR KOUDELKA A JAN CHARVÁT