„U holek v první lize se před sezonou počítalo s umístěním mezi prvními čtyřmi týmy a tím pádem i play off. Zatím tyto předpoklady splňují a hrají dobře,“ řekl manažer blanenského oddílu stolního tenisu Pavel Voráč.

První liga

Podle něj bude důležité, aby nejlepší hráčka týmu Marie Jirůšková skloubila své dálkové studium s termíny ligových zápasů. „Snad to bude vycházet. Marie je pro tým nepostradatelná,“ dodal Voráč.

A statistiky první ligy mu dávají za pravdu. Jirůšková je třetí ve statistikách dvouhry. Z třiatřiceti zápasů prohrála jen pětkrát. S Veronikou Ševčíkovou jsou ve čtyřhře čtvrté. „Veronika je velká bojovnice a svoje si uhraje. Petra Suková sbírá zkušenosti, ale tým dobře doplňuje,“ dodal Voráč.

V sobotu hraje Blansko v Hodoníně. Rezerva domácích ztrácí z nabitého středu tabulky na třetí Blansko jen dva body.

Blanenské áčko mužů se ve druhé lize v první polovině soutěže trápilo. Ale mělo impozantní závěr. V posledních čtyřech kolech si připsalo tři vítězství a jednu remízu. Navíc dokázalo přehrát soupeře v sestupovém pásmu, ze kterého samo po vítězné sérii mírně vybředlo. „Tým táhne Luboš Dudík. V posledních kolech se výtečně rozehrál taky Aleš Přikryl a Pavel Čák. Tak snad jim forma vydrží,“ doufá Voráč.

Kromě Dudíka, který je v druholigových statistikách na druhém místě v úspěšnosti dvouher, sbírali Blanenští důležité body také ve čtyřhře. Pár Dudík-Přikryl z jedenácti zápasů neprohrál ani jeden. „Několik zápasů jsme prohráli těsným rozdílem. Teď máme lehčí los. Sedmkrát hrajeme doma a čtyřikrát venku. Doufám, že se co nejdříve posuneme do středu tabulky,“ přeje si Voráč. Blansko je v polovině soutěže na devátém místě. V sobotu nastoupí ve dvě odpoledne doma proti rezervě Moravské Slávie Brno.

Zatím nejhůře je na tom blanenské ženské béčko ve druhé lize. V posledních dvou kolech sice dvakrát překvapivě remizovalo s týmy ze špice tabulky, ale to v součtu zatím s jedinou výhrou znamená předposlední místo. „Holky suverénně vyhrály divizi, ale liga je o dost kvalitnější soutěž. Zatím nejvyrovnanější výkony podává žákyně Stanislava Slezáková, která u nás hostuje ze Zlína. Uvidíme, jestli se zachráníme. Bude to těžké,“ řekl Voráč.

Béčko v divizi

To mužské béčko se ze sestupového pásma divize zlehka odpíchlo. Může se opřít zejména o body kapitána Mikuly, který vévodí divizním statistikám dvouher. Prohrál zatím jen dvakrát, z toho jednou musel vzdát kvůli zranění. Béčko svůj zápas s lídrem tabulky Sokolem Brno I předehrává v Brně již v pátek.

Mužskému céčku Blanska v krajské soutěži II patří sedmá příčka. „V nejsilnější sestavě se schází tým jen na domácí zápasy. Ale myslím, že soutěž udržíme,“ uzavřel Voráč. Blansko hostí v sobotu v deset dopoledne doma Sokol Brno I C. Krajská soutěž nabídne v sobotu také derby Boskovic a Zbraslavce. V boskovické Orlovně se začne hrát o půl šesté večer.