„Uděláme pro to maximum. Hráči mi na vánočním večírku u kádě s punčem slíbili, že na jaře omezí své návštěvy nočních podniků a začnou konečně pořádně trénovat,“ řekl head coach blanenského týmu Jaroslav Krejčíř.


Největší slabinou Black Hill byla v uplynulé sezoně jednoznačně hra v poli. „Po sezoně jsem měl od prezidenta klubu nůž na krku. Buď přivedu pořádného polaře, co umí v rukavici zkrotit jakýkoliv odpal, nebo mě suspendují na správce stadionu,“ dodal smutně Krejčíř. „Mým posláním je coaching. Ne sekání trávy,“ upřesnil kouč. „Naštěstí se mi kvalitního polaře už podařilo objevit. Je to pecka, a zdá se, že nebude ani příliš drahý,“ holedbal se v týdnu překvapivě Krejčíř.

 

Podle všech dostupných indicií by tím zázračným polařem měl být Ondřej Jirkův. Druhdy ikona druholigového hokejového klubu HC Blansko. „V jednom sychravém podzimní večeru jsem se byl uklidnit na hokeji v Blansku. Zrovna se hrálo utkání s Hodonínem. Z výkonu gólmana Jirkůva jsem byl u vytržení. Ta jeho lapačka byla famózní. Pochytal skoro všechno. Hned po utkání jsem na něj počkal před stánkem s klobásami, které k smrti miluje, objednal mu trojitou porci a okamžitě mu hodil lano,“ usmál se potutelně Krejčíř.


Jirkův patří ve druhé lize v práci s lapačkou k absolutní špičce. „Do Black Hill se moc těším. Vždy jsem chtěl chytat v extralize. A vůbec nevadí, že to nebude hokej. Potřeboval jsem změnu. Ta věčná rýma ze zimáku už mi taky lezla na nervy. Doufám, že se kluby dohodnou,“ poznamenal Jirkův.

(Článek vyšel v silvestrovském vydání týdeníku Týden u nás)