Předchozí
1 z 6
Další

Volkan Oezdemir (UFC 251, 12. července 2020)

Zdroj: Youtube

Na nejslavnější scénu vletěl deset zápasů neporažený šampion japonské organizace Rizin se vší parádou v polovině roku 2020 na UFC ostrově v Abú Dhabí. Soupeřem českého samuraje v debutové bitvě byl veterán Volkan Oezdemir. „Denisa“ se nijak neostýchal a protivníka „uspal“ ve druhém kole. Za vítěznou premiéru inkasoval 154 tisíc dolarů. Dalo by se říct „jen“ ve srovnání s tím, co následovalo pak.

Dominick Reyes (UFC Vegas 25, 1. května 2021)

Zdroj: Youtube

Ani ve svém druhém zápasu Procházka nenechal nikoho na pochybách, že si zaslouží pevné místo mezi hvězdami MMA. Někdejšího titulového vyzývatele Dominicka Reyese ukončil brutálním loktem a řekl si o pás šampiona. „Titulový zápas? Ano, jsem připraven,“ pronesl. Za jeden z nejtvrdších knock-outů dostal i stotisícový bonus a celkově si tak vydělal 284 tisíc dolarů.

Glover Teixeira (UFC 275, 11. června 2022)

Zdroj: Youtube

Utekl rok a Procházka čelil v titulové bitvě obhájci pásu v polotěžké váze Gloveru Teixeirovi. Český bojovník v ní uhranul svět, opět. S otřeseným Procházkou to už vypadalo špatně, půl minuty ho dělilo od porážky. Pak ale 28 sekund před koncem nasadil škrcení a Brazilec zápas „odklepal“. Procházka se stal prvním českým šampionem UFC a na bankovní účet mu dorazilo půl milionu dolarů – přesně 502 tisíc.

Alex Pereira (UFC 295, 11. listopadu 2023)

Zdroj: Youtube

Pak přišel čtvrtý zápas a dosud největší výdělek 897 tisíc dolarů. Rekordní suma byla ovšem vykoupením za první porážku po osmi letech. Procházka se v roce 2023 vracel po zranění a usiloval o znovuzískání pásu, který kvůli operaci ramene uvolnil. Titulový souboj v newyorské Madison Square Garden s Alexem Pereirou ukončil sporný moment na konci druhého kola. Procházka schytal od Brazilce nepříjemný levý hák, po němž padl na kolena. Dokázal se částečně postavit na nohy, ale rozhodčí duel předčasně odmával. Verdikt sudího byl podle mnohých unáhlený.

Aleksandar Rakič (UFC 300, 14. dubna 2024)

Zdroj: Youtube

Trvalo to jen pět měsíců a „Denisa“ dostal další šanci. V drsné řežbě s Aleksandarem Rakičem obstál. Velkohubého Rakušana brutálně umlátil a hlasitě se přihlásil o další titulový mač. Procházka na jubilejním UFC 300 shrábnul bonus 300 tisíc dolarů za výkon večera a z Las Vegas si odvezl celkovou sumu 512,5 tisíc dolarů.

Suma sumárum

Zdroj: Youtube

Od roku 2020 si Procházka přišel v UFC podle serveru MMA Salaries za zápasy, bonusy, odměny z PPV a sponzoring na 2,35 miliony dolarů, což je v přepočtu témě 56 milionů korun. Nutno ale dodat, že kontrakty organizace tají a výplaty bojovníků jsou jen odhadem společnosti Venum, která je oficiálním partnerem UFC. Navíc se z výsledné částky odečítá zdanění a další náklady. I tak ale zůstává slušný balík.