Mladí hráči se v Japonsku setkali s dalšími sto padesáti kamarády z celého světa, ale hlavně se zdokonalují v baseballových dovednostech a poznávají Japonsko. Svoje zkušenosti mohou porovnávat s hráči z Číny, Německa, Hongkongu, Maďarska, Keni, Koreje, Malajsie, Nového Zélandu, Puerta Rica, Thajska, Turecka, USA a z pořádajícího Japonska.

Michale, jsi čerstvý mistr Evropy, teď letíš do Japonska, v srpnu jedete s reprezentací na turnaj Gala do Itálie. Myslíš, že je to tvůj nejnáročnější baseballový rok? Jak to zvládáš?
Hlavně je tento rok můj nejúspěšnější a trávím bezva baseballové prázdniny. Nejprve mistrovství Evropy žáků, teď Japonsko, po návratu baseballový kemp v Blansku, kterého se pravidelně účastním, a nakonec turnaj v Itálii. Doufám, že vše zvládnu.
V Blansku je baseball jedním z nejpopulárnějších sportů, chtěl bys vzkázat něco dětem, které jej ještě nehrají?
Ať baseball určitě zkusí. Ať přijdou na kemp 11. – 15. srpna 2008.

Čím tě tento sport upoutal a proč jsi začal hrát právě baseball? Co na něm máš nejraději?
Baseball začal hrát můj starší bratr David, který je žákovský mistr Evropy z roku 2006. Baseball se mi líbí, nejraději odpaluji.

Co si myslíš o Japonsku, zjišťoval jsi něco o tamním baseballu?
Japonsko je pro mě hodně neznámá země. Zatím ji znám jen z televize a z knih. Těším se, až tam budu, a chtěl bych uvidět co nejvíce. Vím, že v Japonsku je baseball velmi populární.

Do Japonska se sjedou děti z celého světa. Myslíš, že se s nimi domluvíš?
Anglicky se učím ve škole tři roky, něco už znám. Na mistrovství Evropy žáků jsme bydleli v hotelu spolu s kluky z Litvy, se kterými jsme se kamarádili a házeli si míčkem. Vůbec nevadilo, že každý mluvíme jinou řečí.

World Children's Baseball Fair, takto se jmenuje akce, kvůli které do Japonska jedeš. Tušíš, jak tato akce bude vypadat a probíhat?
Vím, že se potkám s kluky z různých koutů světa. Budeme trénovat baseball a poznávat část Japonska, která se jmenuje Aichi.

A co říkají rodiče na to, že se tolik věnuješ baseballu?
Jsme sportovní rodina. Dědeček a táta mě i bratra trénují od malička v tenise. Táta nás vozí na baseballové zápasy mimo Blansko, spolu s mámou jsou našimi fanoušky a drží nám palce.

Pod kým a jak často trénuješ?
Hraji za starší žáky Olympie Blansko, naším trenérem je Honza Felkl. Baseball trénuji dvakrát týdně. Základy mě naučil Ota Kostka a hodně mě také naučili Ondra a Míra Konvalinkovi.

Čeho bys chtěl v baseballu dosáhnout? Máš nějaký baseballový sen?
Moc bych si přál dostat se i ve starší kategorii do české reprezentace. A třeba si i jednou zahrát v Major League Baseball.