V hlavní kategorii mužů putovalo prvenství do Boskovic. Zvítězil Vojtěch Grün (Elite Sport Boskovice - 17:02) před Petrem Konečným (AC Okrouhlá - 17:09) a Jaroslavem Říhou (Univ. Brno - 17:20). Muži startovali ve čtyřech rozbězích dle výkonnosti. V méně obsazené hlavní kategorii žen dominovaly Brňanky v pořadí: 1. Magda Janková (19:07), 2. Lenka Kohnová (19:35) a 3. Monika Procházková (Elite Sport Max Training - 20:41).

Závod byl vypsán pro všechny věkové kategorie, přičemž poprvé se představila nová sekce jedenáctiletých a mladších, která absolvovala trať 400 metrů. Z osmnácti startujících ji nejlépe zvládla talentovaná Viktorie Křížová z Elite Sport Boskovice. „Doběhla ve vynikajícím čase 1:09, ale i ostatní časy byly úžasné. Dokonce se muselo dvakrát kontrolovat, jestli to nebyla chyba. Ale máme videozáznam, který potvrdil, že to měření bylo správné. Viktorie vytvořila základní rekord, který, myslím, bude hodně dlouho odolávat,“ chválil ředitel mítinku Vladimír Matěna.

Rekordní byly i běhy starších žákyň a mužů nad 60 let, který zlepšil Jan Fiedler. „Zapamatujte si jméno Pavla Štoudková. To je talent, přesahují možná i rámec kraje. Letos přešla do starší kategorie a okamžitě zlepšila náš traťový rekord, přičemž její loňský z mladších žákyň asi taky vydrží hodně dlouho,“ zdůraznil Matěna.

Letos byla poprvé samostatně hodnocena kategorie juniorek ve věku 18-19 let a vítězka získala speciální putovní pohár věnovaný zdejším bývalým známým vytrvalcem, prý pro zvýšení motivace, protože juniorek bývá na startu poskromnu. „Celkově jsme velmi spokojeni z účasti mládeže i z jejích výkonů. V hlavních závodech mužů a žen sice Letos oba rekordy odolaly, ale výkony jsou stabilně dobré,“ dodal Matěna.