První dva závody dobíhal do cíle ve dvojici s Janem Kohutem, který si pak pokaždé pohlídal finiš. Ve třetím běhu blanenský běžec chyběl, ale Petr Konečný si poradil i bez něj. „Roztrhalo se to hned na začátku a já jsem šel celý závod sám. Lukáš byl za mnou nějakých sto padesát kilometrů," zmiňoval vítěz druhého Lukáše Koudelku.

Ten byl spokojený i s druhým místem. „Běželo se mi dobře, dnes tady nebyla tak velká konkurence, jako na těch prvních dvou závodech. Petr to rozběhl rychle, tak jsem ho nechal a šel si svoje tempo. Navíc běžím v sobotu Okolo Víru, takže jsem nechtěl jít úplně na krev. A Standa Široký byl za mnou, toho jsem si hlídal," komentoval výsledek Koudelka.

Oproti podzimu, kdy se mu ráječkovský závod nepomohl, zrychlil o tři minuty. A zrychluje i Petr Konečný, v úterý byl v cíli 27:04, což je nový rekord trati. „Mám celkově lepší časy než vloni, taky víc trénuji. Chtěl jsem běhat extraligu, to se mi teď podařilo, tak snad tam budu mít i nějaké výsledky," přeje si.

V ženách opět předběhla i mladší závodnice Zdeňka Komárková, v cíli u penzionu U Hraběnky se objevila v čase 33:30. Celkem se závodu zúčastnilo 73 lidí. „Tratě už jsou osvědčené, účast mezi sedmdesáti a osmdesáti běžci je stabilní. Jsem ráda, že vyšlo i počasí, předpověď byla na dnešek hrozná, naštěstí se to rozehnalo," uvedla ve středu ředitelka Hraběnka cupu Michaela Havlíková.

Po diskuzi na webu Okresní běžecké ligy udělali pořadatelé změnu a přidali kategorii juniorek, přestože bývá nejméně obsazená. „V průběhu seriálu jsme vyslyšeli hlasy a zavedli tuto kategorii, což je zase motivace pro mládež. Jenom upozorňuji, komu není osmnáct, musí mít povolení od rodičů," připomíná Havlíková.

Jarní část seriálu skončila, stejné tři tratě v obráceném pořadí si závodníci můžou znovu zkusit v září, kdy Hraběnka cup pokračuje. Až po šesti bězích bude jasno o letošních vítězích.