K tomu přidala druhé místo a zároveň nový krajský rekord na stovce překážek. „Výsledek na stovce jsem vůbec nečekala,“ uvedla Sotáková.
Na víkendovém atletickém Mistrovství České republiky žactva v Třinci reprezentovalo oddíl ASK Blansko pět žákyň a jeden žák. „Jana Sotáková startovala v běhu na sto metrů překážek, v rozběhu i při vypuštěném závěru vytvořila nový okresní rekord časem 14,74 s. Ve finále sice prohrála v boji o první místo o pouhou setinu sekundy, ale opět vytvořila nový okresní i krajský rekord časem 14,35 s. Tento čas ji zařadil na páté místo v českých dlouhodobých tabulkách.“ uvedl trenér mládeže ASK Blansko Jiří Ošlejšek. Podle Jany Sotákové se tak krásný závod podaří jen stěží zopakovat.
Čtyřicet minut po výkonu v překážkách si Sotáková s přehledem zajistila postup do finále na tři sta metrů. V nedělním finále zvítězila s téměř vteřinovým náskokem a časem 40,89 získala titul Mistryně ČR pro rok 2008. „Chtěla jsem titul, výsledné časy jsou ale překvapením, vzhledem k tomu, jaká tam byla zima a vítr,“ dodala po závodech Sotáková. Podle ní je těžké říct, která medaile je cennější. „Druhé místo ze stovky je pro mě velký úspěch, ale obhajoba ve třístovce je také velice těžká,“ popsala Sotáková.
Další blanenská atletka Kristýna Červinková postoupila časem 8,17 s do semifinále na šedesát metrů. Jakub Konečný zaběhl v rozběhu na 100 m překážek čas 15,01 s a na 300 m čas 40,01 s. Štafeta dívek ve složení: Němcová, Meduňová, Kocmanová a Červinková zaběhla čas 32,81 s.
„V tomto týdnu nás ještě čekají mezinárodní závody EKAG v Brně za účasti 12 zemí z celé Evropy. Jana Sotáková bude reprezentovat v neděli Českou republiku na mezistátním utkání Česká republika - Slovenská republika v Olomouci,“ uzavřel Ošlejšek.