Ve čtvrtek začíná Akademické mistrovství světa a Blansko je mimo Ostravy, Brna, Olomouce a Chocně jedním z pořadatelů. Baseballoví fajnšmekři se těšili na Strawberry Field zejména na souboj Spojených států a Kanady. „Diváky v Blansku čeká lahůdka v podobě utkání Spojených států a Kanady. To bude bitva,“ liboval si minulý týden šéf blanenského baseballu Jaroslav Krejčíř. Jenže v pátek se z turnaje nečekaně odhlásila Indie a vše je jinak.

Indové vzdali šampionát bez boje a nejvíce na to doplatilo Blansko. Ze čtyř naplánovaných zápasů zde měla třikrát hrát právě Indie. „Je to velmi špatné. Bohužel ze čtyř utkání se v Blansku odehraje jediné,“ poznamenal jeden z blanenských organizátorů mistrovství Robert Dvořák. Česká baseballová asociace musela promptně upravit rozpis a Blansko nakonec přišlo i o žhavý hit Spojených států s Kanadou.

Místo něj se na Strawberry Field přesouvá utkání „útěchy“. Bitva Tchaj-wanu s Litvou je na programu ve středu 23. července v 17 h. „Obrovská škoda. Ale nemohli jsme vůbec nic dělat. Jsme strašně zklamaní. V Blansku se odehraje alespoň jeden zápas. Bylo to jediné možné řešení dané situace. Kvůli nasmlouvaným televizním přenosům se zápas Američanů přesunul do Brna, kde měl hrát náš výběr právě s Indií.,“ dodal Dvořák.

Akademický šampionát má jednoznačné favority a bylo by velkým překvapením, kdyby ve finále chyběl někdo z dvojice USA – Japonsko. . „Podle mého je finále nalajnováno. Dostanou se tam Japonci a určitě Amerika. Obě země mají nejsilnější výběry a je to opravdu top, co akademická úroveň může nabídnout,“ doplnil Krejčíř.

Za černé koně turnaje označují odborníci družstva Korei a Tchaj – wanu. Český výběr by při troše štěstí mohl proklouznout ze skupiny. „Těžko říct. Hodně bude záležet na aktuální formě. Netroufám si tipovat,“ dodal Krejčíř.