V sobotu hostily Vilémovice předvoj hlavního turnaje, tedy 5. ročník Hyundai Cupui starých pánů a žen. V mužích se utkalo deset týmů. „Po úporných bojích v sobotním parnu zvítězila družstvo Metyn team Okrouhlá. Ve finále porazilo Autovrakoviště 2:0," přiblížil Kučera.

S horkem bojovalo na hřištích ve vilémovickém fotbalovém areálu také devět družstev žen. Finále se stalo bitvou mezi Prahou a Brnem. Brněnský tým Nemakej.cz nakonec porazil pražskou Pohromu na penalty 2:1.

„Nejlepším střelcem turnaje se stal se sedmi brankami Libor Trávníček z Bistra Dubňany, v ženách Iveta Nováčková z týmu Lemry líný. Brankářem turnaje byl vyhlášen Petr Hlubinka z vítězného Metyn teamu Okrouhlá, u žen to byla Barbora Lapešová z Lemer líných," doplnil statistiky obou turnajů Kučera. Ten už se chystá na hlavní fotbalový svátek, 15. ročník Hyundai Cupu. Termínově kopíruje dva státní svátky, Cyrila a Metoděje a Den upálení mistra Jana Husa.

Začíná se v půl deváté ráno. Po čtvrtečních soubojích v základních skupinách uvolní hráče i diváky diskotéka, která začíná v půl osmé večer. Do pátečních soubojů už se nedostanou nejhorší týmy z pětičlenných skupin.

Druhý den dopoledne se rozhodne mezi dvaatřiceti týmy v osmi skupinách o šestnáctce postupujících do play-off. To začne ve dvě odpoledne. V pět je na programu zápas o třetí místo, v 17.40 pak finále.

Loni program naboural vytrvalý liják. Pořadatelé v play-off zkrátili časy zápasů a místo utkání o bronz se kopaly v rozbahněném terénu penalty. Letos podle předpovědi hrozí opačný extrém. Vysoké teploty, případně korunované bouřkami.

Posledním vítězem Hyundai Cupu je Dynamo Čížovky. Tým ze zkušených boskovických fotbalistů vloni přijel, vyhrál turnaj a pobral individuální trofeje. Letos je mezi přihlášenými znovu. Až čtvrteční a páteční souboje ukáží, jestli svůj triumf v silné konkurenci zopakuje.

Hyundai Cup staří páni a ženy 2012 – 5. ročník

Staří páni

1. Metyn team Okrouhlá, 2. Autovrakoviště, 3. Vyškováci z Ria, 4. Bistro Dubňany, 5. Pila Hron Rudice, 6. FC Krásensko, 7. Sanit Boys, 8. Hyundai, 9. Komnast team Trojanovice, 10. Klepáníci

ženy

1. Nemakej.cz, 2. Pohroma Praha, 3. Lemry líný, 4. AC Šlágr, 5. Sokol Drnovice, 6. FC Šupáci, 7. Koťasy, 8. SK Hnáty Praha, 9. FK Kunštát