Jen těžko si to možná lze představit. Závodníci leží v člunu na břiše hlavou dopředu a po vodní hladině se řítí téměř dvousetkilometrovou rychlostí. Pro fanoušky se tak jedná o pořádně adrenalinovou podívanou.

Přestože organizátory tentokrát výrazně potrápilo počasí, když se nad rybník přihnalo hned několik bouřek, účast byla rekordní.

O mistrovské body do světového šampionátu se jelo ve třech kategoriích: F-500, F-250 a F-125. V královské třídě F-500 jasně vládl Polák Marcin Zieliński, který si poradil i se stříbrným Robertem Henczem ze Slovenska. Největší česká hvězda David Loukotka nedokončila ani jednu ze tří rozjížděk, Tomáš Hrbáček a Marcel Čopák se umístili na jedenáctém a dvanáctém místě.

V kategorii F-250 putovalo zlato do Itálie zásluhou Massimiliana Cremony, v nejnižší třídě se pak radoval jeho krajan Mattia Calzolari.

Blanenští fotbalisté (v modrém) doma podlehli Třinci 2:3.
FOTO: Pět gólů a trpký závěr. Blansko trápilo rozjetý Třinec, nakonec však padlo

Diváci mohli v Jedovnicích sledovat i dva doprovodné závody, evropský šampionát ve třídě F-R1000 ovládl Litevec Rolandas Kavaliauskas, v kategorii OSY-400 pak vévodili Poláci. Jeremi Jowiak zvítězil před Bartoszem Rochowiakem. Tomáš Jirkovec skončil na devátém místě, Michal Mašek byl jedenáctý.

HydroGP 2024 - Jedovnice

Světový šampionát F-500: 1. Marcin Zieliński (Pol.), 2. Robert Hencz (SVK), 3. Erko Aabrams (Est.), … 11. Tomáš Hrbáček (CZE), 12. Marcel Čopák (CZE).
Světový šampionát F-250: 1. Massimiliano Cremona (Itá.), 2. Wayne Turner (VB), 3. Nikola Todorov (Bul.).
Světový šampionát F-125: 1. Mattia Calzolari (Itá.), 2. Thomas Mantripp (VB), 3. Henryk Synoracki (Pol.).
Evropský šampionát F-R1000:
1Rolandas Kavaliauskas (Lit.), 2. Jevgenijs Anikejevs (Lotyš.), 3. Patrick Zdralek (Něm.).
Třída OSY-400:
1. Jeremi Jowiak (Pol.), 2. Bartosz Rochowiak (Pol.), 3. Miroslav Bazinski (SVK).