McEwen a Woo se díky překonání 233 cm v Hustopečích kvalifikovali na olympijské hry v Paříži. „Říká se, když se dva perou, třetí se vzadu směje. Všichni očekávali boj Korejce s Honzou Štefelou, ale třetí vzadu McEwen se smál," uvedl s úsměvem hlavní organizátor.

Američan přitom startoval na Břeclavsku poprvé. „Pohyboval se po hale s obrovskou suverenitou, svého soka navíc vyprovokoval k výbornému výkonu. Dva nejlepší výkony světa tohoto roku jsou tak z Hustopečského skákání," těšilo Hádera.

Vítěz Hustopečského skákání z roku 2022 Korejec Sanghyeok Woo.
Hustopečské skákání: Háder očekává boj mezi muži. Přiletí i korejská televize

Bronz získal Oleg Doroščuk z Ukrajiny, který skočil 228 cm. Český reprezentant Jan Štefela bral za výkon 225 cm páté místo. „Honzovi se závod až tak nepodařil," prozradil ředitel.

Ženám vládla Řekyně Gusinová, která napoprvé překonala 191 cm, stejnou výšku skočila i druhá Ukrajinka Yulia Čumačenková. O třetí pozici se dělily se 187 cm Airiné Palšytéová a Pauline Borysová. „Vítězství Gusinové rozhodně není překvapení, patřila mezi favoritky. Viděl jsem ji skákat v Třinci a bylo jasné, že se o to popere," netajil Háder.

Američan Shelby McEwen ovládl v nejlepším světovém výkonu 233 centimetrů výškařskou bitvu v Hustopečích
Štefela v Hustopečích do finální bitvy nezasáhl. Zvítězil Američan McEwen

Z českých zástupkyň se závod nejlépe povedl šesté Michaele Hrubé, která skočila 187 cm. Klára Krejčiříková brala za 183 cm osmé místo a Denisa Pešová za výkon 178 cm čtrnáctou pozici.

Hustopečské skákání (stříbrná kategorie World Indoor Tour):
Muži: 1. McEwen (USA) 233, 2. U Sang-hjok (Korea) 233, 3. Doroščuk (Ukr.) 228, …5. Štefela (ČR) 225.
Ženy: 1. Gusinová (Řec.) 191, 2. Čumačenková (Ukr.) 191, 3. Palšytéová (Lit.) a Borysová (Pol.) obě 187, …6. Hrubá 187, 8. Krejčiříková 183, 14. Pešová (všechny ČR) 178.