Ti se letos vrátili po odmlce do nejvyšší soutěže. Během sezony posbírali na turnajích nejvíce nominačních bodů, a zajistili si tak s předstihem účast na světovém šampionátu v rakouském Dornbirnu. „Podle výsledků jsme na zlato, ale extraliga je dost vyrovnaná. V Kunštátě budou hrát nejlepší čtyři dvojice a vyhrát může opravdu každý. Bude záležet na aktuální formě. Samozřejmě by bylo pro diváky super, kdyby se ve finále potkala Svitávka,“ řekl Jiří Hrdlička.

Krýt záda Hrdličkovi s Hasoněm bude v závěrečném turnaji další svitávecká dvojice Vitula, Loskot, které v extraligové tabulce patří průběžně třetí příčka. Zato ve světovém poháru není letos lepší dvojice. „Ve svěťáku se nám daří. Vůbec ale nevím, jak nám to teď půjde na republice. Robin Loskot marodil a moc jsme toho tím pádem nenatrénovali. Můžeme však překvapit a jít po medaili,“ poznamenal k aktuální formě Pavel Vitula.

Společně s Loskotem mají v případě, že se probojují do republikového finále, šanci jet na světový šampionát v roli náhradníků. „Je to reálné. V součtu nominačních bodů, kam se počítá extraliga, mistrovství republiky a český pohár, jsme o bod třetí. Potřebujeme se dostat před Favorit Brno 2. Šanci máme,“ věří v úspěch Vitula.

První se na palubovku kunštátské haly dostanou těsně před sobotním polednem krasojezdci, kteří mají naplánovány před samotným finále ještě rozjížďky. Šampionát otevře svojí jízdou Veronika Holubová z pražského oddílu TJ Pankrác. Hlavní soutěž krasojezdců poté pokračuje vloženými jízdami v pauzách mezi jednotlivými zápasy kolové.