Čtyři týmy se nejprve utkaly v základní skupině každý s každým, dva nejlepší si to pak rozdali o zlato, třetí se čtvrtým o bronz. Richter s Vitulou odstartovali vítězstvím nad Favoritem Brno I (Jan Havlíček / Robert Zvolánek), zatímco Hrdlička s Loskotem (SC Svitávka I) podlehli dvojici Sokola Zlín-Prštné II Miroslav Gottfried / Ludvík Písek. MO Svitávka I pak přidala remízu a prohru, co jí stačilo na třetí příčku. SC Svitáka I už zapisoval jen samá vítězství. „Důležitý je konečný výsledek, takže jsme spokojeni. První zápas ze nám nepovedl, ale v dalších se naše hra stále zlepšila až do vítězství v turnaji. Na domácí půdě jsme samozřejmě chtěli hrát co nejlépe a vyhrát. Týmy jsou ale vyrovnané a mohl vyhrát kdokoli ze čtveřice,“ zvýraznil cenu titulu Jiří Hrdlička starší.

Mistrovství republiky pořádal oddíl kolové ve Svitávce po dvou letech. V roce 2017 se turnaj ale hrál v Letovicích. Sportovní hala ve Svitávce se teprve dostavovala. V Letovicích se z titulu radovali otec a syn Hrdličkovi. Druhý svitávecký tým Pavel Vitula / Pavel Richter skončil na čtvrtém místě. Tento scénář nakonec opakoval. Vitula s Richterem ale cítili křivdu. V dramatické koncovce zápasu o třetí místo dostali Brňané zřejmě neprávem výhodu trestného úderu přibližně z pěti metrů, který využili k vyrovnání. Rozhodnout tak musely čtyřmetrové údery, které lépe zvládl Favorit.

Pořadí v základní skupině nejenže určilo finalisty a „sestavu“ zápasu o bronz, ale i českého zástupce na příštím mistrovství světa. Druhá příčka stačila dvojici SC Svitávka I na postup mezi světovou elitu. Zcela zasloužený. Vyhrála extraligu a ve finále domácího šampionátu pak Zlíňanům porážku vrátila poměrem 3:0. „V posledním zápase jsme se brzy dostali do dvougólového vedení, a to se vždy hraje trochu lépe než když člověk musí dotahovat. Myslím si že finálový zápas jsme odehráli koncentrovaně a zodpovědně. A velký dík patří našim fanouškům. Atmosféra v hale byla fantastická a opravdu nám pomohli. Teď se musíme co nejlépe připravit na mistrovství světa. Před ním budeme mít tak jako každý rok soustředění, kde nám budou s přípravou pomáhat tři nebo čtyři nejlepšími týmy uplynulé sezóny, “ sdělil Jiří Hrdlička st.

Od roku 2015 nevlastní mistrovský nikdo jiný než Svitávka. Třikrát se o to zasloužili Hrdlička starší s Loskotem, předloni Hrdlička st. se synem a v minulém roce Pavel Vitula s Pavlem Richterem.

Jiří Hrdlička mladší tentokrát klub zastupoval v jiné důležité roli. Měl na starosti organizaci šampionátu. „Byla to fuška, takže jsem rád, že turnaj se skvěle povedl. Byly k vidění vynikající zápasy kolové a velmi povedené jízdy všech závodníků v krasojízdě. Velká návštěvnost lidí nás potěšila a atmosféra v hale byla skvělá. Při finálových utkáních byli fanoušci opravdu slyšet, což našim klukům jistě pomohlo k titulu. Je to skvělý výsledek a zakončení letošní sezony,“ radoval se spokojený ředitel turnaje Hrdlička mladší.

Výsledky:

SC Svitávka I - Sokol Zlín-Prštné II 1:3, Favorit Brno I - MO Svitávka I 2:4, SC Svitávka I - MO Svitávka I 6:4, Favorit Brno I - Sokol Zlín-Prštné II 2:5, MO Svitávka I - Sokol Zlín-Prštné II 3:3, SC Svitávka I - Favorit Brno 1 5:2.

Tabulka:

1. Sokol Zlín-Prštné II 3 2 1 0 11:6 7

2. SC Svitávka I 3 2 0 1 12:9 6

3. MO Svitávka I 3 1 1 1 11:11 4

4. Favorit Brno I 3 0 0 3 6:14 0

Finále: Sokol Zlín-Prštné II - SC Svitávka I 0:3.

O 3. místo: MO Svitávka I - Favorit Brno I 3:3, pokutové údery 1:2.