O víkendu se představili na seniorském turnaji v německém Zscherbenu a vedli si velice dobře, když obsadili třetí místo. „S naším vystoupením můžeme být spokojení. Ve skupině jsme porazili německý Nordshausen, s nímž jsme ještě nikdy nevyhráli. V semifinále jsme pak prohráli těsně 4:5 s domácím Zscherbenem a v souboji o třetí místo jsme pak otočili souboj s francouzským Dorlisheimem z 0:2 na 4:3,“ ohlédl se za turnajem Jiří Hrdlička, jenž má nyní s parťákem Staňkem náročný program.

„Už v pátek jedeme do Německa na Světový pohár, který bude další prověrkou před dvěma hlavními akcemi. Na konci září nás čeká poslední kolo první ligy, kde chceme stvrdit postup do extraligy a týden předtím máme mistrovství Evropy do 23 let, které je letos ve Zlíně. Poslední dva roky nám unikla první čtyřka jen o skóre, letos chceme určitě zaútočit na medaili. A nejlépe na zlatou,“ naznačuje Hrdlička smělé plány.

Kromě staršího syna veterána české kolové Jiřího Hrdličky už vystrkuje růžky také jeho mladší bratr Jan, který na turnaji v Zscherbenu obsadil se spoluhráčem Janem Kripnerem čtvrtou příčku.