Český pár hrající doma v barvách Svitávky loni své sopupeře v extralize doslova převálcoval. Neztratil jediný zápas a vyhrál i titul mistra republiky. Sezónu snů si Svitávečtí pokazili až na mistrovství světa v Portugalsku, kde obhajovali zlato. Nakonec však odjeli s prázdnou. „Samozřejmě bychom se chtěli letos na mistrovství světa probojovat a hrát o medaile. Ale je to ještě hodně daleko. Hraje se až v listopadu. Teď je mnohem aktuálnější extraliga,“ řekl do telefonu cestou do Švýcarska Jiří Hrdlička.

Příští sobotu se hraje ve Svitávce první kolo extraligy. Máte natrénováno?
My trénujeme tak nějak pořád. (úsměv) Jenom přes Vánoce jsme měli týden volna. Nic speciálního jsme do tréninku nezařadili. Trénovali jsme rohy, standardky a přihrávky. Ona kolová je více méně o přihrávkách, takže jsme je pilovali.

Loni jste celou soutěží prošli bez zaváhání. Dosáhli jste i na titul mistrů republiky. Která dvojice vám bude letos šlapat nejvíc na paty?
Uvidíme podle prvního turnaje. Nebezpeční budou určitě Skoták a Šmíd z Favoritu Brno. Mají spoustu zkušeností a budou velmi nepříjemným soupeřem. Na Favoritu se navíc před sezónou dala dohromady nová dvojice Robin Loskot a mladý Berger. Ti můžou taky překvapit. Velkou neznámou pro nás bude pár z Plzně, který se v extralize představí poprvé.

S Radimem Hasoněm budete patřit k největším favoritům extraligy. Bude obhajoba titulu těžká?
Určitě na titul myslíme a je to náš cíl. Ale jak říkám, o formě našich soupeřů dost napoví první turnaj ve Svitávce.

Skvělou sezónu jste loni mohli zakončit na mistrovství světa v Portugalsku, kde jste obhajovali titul. Nakonec z toho bylo čtvrté místo a velké zklamání….
Zklamaní jsme byli, ale bohužel jsme v rozhodujícím zápase prohráli. Letos se na mistrovství světa chceme zkusit opět probojovat, ale mluvit o tom teď je ještě předčasné. Hraje se až v listopadu.

O víkendu vás čeká turnaj ve švýcarském Winterthuru. Co je to za akci?
Je to taková odveta za mistrovství světa. Startují tam čtyři nejlepší týmy z posledního šampionátu plus jedno domácí družstvo. My si tam vyzkoušíme, jak na tom před startem extraligy jsme.