„Jsem moc rád, že se to podařilo, bude to pro mne obrovská zkušenost,“ netajil svou radost Kocman.
Kluby se dohodly na výměně Kocmana za jednoho z mladých brněnských hráčů, který bude elitního hráče v Blansku zastupovat. Draci Brno jsou suverénně nejúspěšnější český baseballový klub a i letos zatím vládnou extralize z prvního místa.
Blanenského nadhazovače potřebují především pro evropské poháry, které se hrají právě v červnu. „Pohár mistrů evropských zemí je velice kvalitní soutěž, dá se srovnat s Mistrovstvím Evropy,“ upozorňuje Kocman. Draci si Kocmana rozhodně neberou aby doplnil lavičku náhradníků. „Trenér Draků Nesňal se mnou mluvil o tom, že se mnou počítají v důležitých zápasech,“ řekl Kocman. Jeho brněnské angažmá bude o to zajímavější, že bude hrát čistě roli nadhazovače. „V Blansku působím i jako hráč v poli, tady se budu moci soustředit pouze na nadhazování,“ libuje si Kocman.
Aby však mohl hrát evropské poháry, musí za Draky Brno nastoupit i v ligových zápasech. První ho čeká už dnes proti Arrows Ostrava, třetímu týmu extraligy. Bude to jeho premiéra v dresu mnohonásobných českých šampiónů.
Mnohem těžší zápas sehráli včera baseballisté jeho domovského Blanska. Čekal je druhý celek extraligy, brněnský MZLU. „Je to určitě favorit, ale chceme uhrát aspoň jeden zápas,“ tvrdil před utkáním trenér Black Hill Jaroslav Krejčíř. „Určitě se budu dívat,“ řekl Kocman, který už nemohl nastoupit. Blansko má letos oproti MZLU i Drakům úplně odlišnou pozici. „Pravděpodobně nás čeká boj o záchranu,“ zhodnotil Kocman dosavadní výsledky Blanska.
Vtírá se otázka, proč Zdeněk Kocman, který patří do výběru české reprezentace, stále zůstává v Blansku, jež je momentálně ohroženo sestupem. Těžko věřit, že by o něj nebyl v úspěšnějších klubech zájem. „Nabídky od brněnských klubů byly, ale zatím zůstávám v Blansku,“ tvrdí skromně Kocman. „Neříkám, že v budoucnu nepůjdu někam jinam, určitě je to lákavé, ale je to pro mě těžká volba, v Blansku jsem se naučil hrát baseball,“ dodává výmluvně Kocman.
Hned další otázka na řadě je ta, proč trenér Krejčíř pustil svoji největší hvězdu na hostování ke konkurenci. „Je fakt, že je to náš klíčový hráč, ale je to jenom na měsíc. Navíc si hráči musí uvědomit, že baseball není o jednom člověku,“ vysvětluje svoje rozhodnutí Krejčíř.
Diváci v Blansku však přece jen budou moci nadhazovače Kocmana v červnu na Strawberry field uvidět v akci. V zápase Českého poháru proti Liberci, který sehrají Blanenští 9. června. „Hostování se na Český pohár nevztahuje,“ dodává Krejčíř. A nudit se rozhodně nemusí. „Liberec vede Českomoravskou ligu a je nejžhavějším kandidátem na postup do nejvyšší soutěžě, kterou hraje i Blansko,“ uzavírá Kocman.