V turnaji Světového poháru tam původně měl Hrdlička starší startovat ve dvojici s Janem Havlíčkem z Favoritu Brno. Až v den turnaje pořadatelé oznámili, že v tomto složení hrát nemohou. Takže otce Hrdličku doplnil syn, který k té době už se svým stálým parťákem Romanem Staňkem jeli hrát do Zscherbenu. „Ráno v deset hodin mi volal taťka, že se musíme vyměnit. Tak jsme ze Zscherbenu museli jet směr Grosskoschen a v půli cesty, což je asi 230 kilometrů, jsme se prohodili a já jel hrát za taťkem a Honza za Romanem. Bohužel stihli jsme až druhé turnajové kolo, takže první zápas ve skupině se Zlínem jsme prohráli kontumačně. Zlín pak díky těmto třem bodům postoupil do semifinále a my jsme ve skupině skončili třetí,“ zdůraznil následky „komplikace“ Jiří Hrdlička mladší.

S tátou pak porazili švýcarský Altdorf II 3:2, rakouský Dornbirn II 7:4 a podlehli aktuálním vicemistrům světa z německého Steinu. (Bernd Mlady / Gerhard Mlady, pozn. red.) „V tomto zápase nikdo neočekával velké drama, avšak v poločase se nám podařilo remizovat 2:2. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 5:6, ale pak nás naprosto evidentně poškodil rozhodčí a z nařízeného úderu z krátké vzdálenosti dal soupeř gól a odskočil na rozdíl dvou branek. To byl rozhodující moment. Museli jsme otevřít hru a oni toho využili k potvrzení vítězství,“ sdělil Hrdlička syn.

V zápase o páté místo pak Svitávečtí prohráli 2:4 se švýcarským Altdorfem I. „Troufám říct, že nebýt té kontumace, tak bychom byli před Zlínem, a věřím, že bychom se probojovali do semifinále. I přes to všechno jsme, myslím, zanechali dobrý dojem a společnou hru po dlouhé době jsme si užili,“ zdůraznil mladší z rodinné dvojice.

Druhá „improvizovaná“ sestava Roman Staněk / Jan Havlíček skončila na mezinárodním turnaj v Zscherbenu na pátém místě.

Ještě náročnější program měli mladí hráči Jan Hrdlička (SC Svitávka) a Jan Kripner (Praha). V Zscherbenu nejprve odehráli turnaj kategorie U23, odkud se přesunuli do francouzského Dorlisheimu k turnaji nejvyšší kategorie Elite. V Německu vybojovali druhé místo, ve Francii zvítězili.

Poslední přípravou na důležitý čtvrtý turnaj domácí extraligy, který se bude hrát v sobotu v Šitbořicích, byl pro nováčka soutěže, pár Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk velký mezinárodní turnaj ve Švýcarském Wetzikonu. Po dobrém startu nakonec mladý pár obsadil až sedmé místo. Těsně (4:5) podlehl aktuálně třetímu nejlepšímu švýcarskému týmu Altdorf 2, pak porazil Winterthur 6:4 a v posledním utkání základní skupiny remizoval 5:5 s německým Denkendorfem, když vyrovnávací gól dostal v posledních vteřinách. Výhra, remíza a prohra znamenala až třetí místo ve skupině. Po porážce od německého družstva Klein Winterheim 3:9 tak nakonec Svitávečtí hráli o sedmé místo, které získali po výhře 8:4 v posledním utkání turnaje. „Sedmé místo nás oba mrzí. Hráli jsme ve skupině dobré a vyrovnané zápasy, s hrou jsme byli až na pár miniaturních chyb naprosto spokojeni. Reálný pro nás byl zápas o třetí místo. Bohužel nám semifinále uteklo o jediný gól,“ posteskl si Jiří Hrdlička.

S Romanem Staňkem se nyní v Šitbořicích pokusí o záchranu v domácí nejvyšší soutěži. Mnohem vyšší cíle má první tým SC Svitávka Jiří Hrdlička starší / Pavel Loskot. Ti extraligu vedou s náskokem jednoho bodu a svoje postavení chtějí potvrdit. V sázce je i nominace na letošní mistrovství světa.