Naposledy Večeřa utekl všem v úterním závodu ze Skalního mlýna na Macochu a v celkovém hodnocení Hraběnka Cupu před posledním závodem mezi muži vede. Druhého v cíli Petra Konečného z AC Okrouhlá nechal Večeřa za sebou o deset vteřin. Favorit Vojtěch Grün z AC Okrouhlá, který vyhrál tři jarní podniky Hraběnka Cupu, nastoupil po zdravotních potížích a skončil až třetí. „Vojta to napálil hned od začátku, já tempo udržel, on odpadl. Z vítězství mám samozřejmě radost a už se těším na poslední závod Hraběnka Cupu. Vyhovují mi kratší tratě," řekl v cíli na Macoše vítězný Tomáš Večeřa.

HRABĚNKA CUP 20135. závod, Skalní mlýn – Macocha,
4,8 km
• Tomáš Večeřa (BCK Relax
   Olešnice) 17:53
• Petr Konečný (AC Okroulá)
  18:03
• Vojtěch Grün (AC Okrouhlá)
  18:09
• … 29. Zdenka Komárková
  (Olešnice) 22:20

Útok po startu

Jeho raketové tempo rozdrolilo pole závodníků po startu ze Skalního mlýna hned od prvních stovek metrů. „To byl úplně jiný běžecký level. Ale myslím si, že kdyby byl Vojta Grün fit, tak asi vyhrál on," řekl ředitel Okresní běžecké ligy Jiří Vrtílka. Mezi ženami nedala soupeřkám šanci olešnická vytrvalkyně Zdenka Komárková. Celkem se na start postavilo pětašedesát běžců.

Večeřa vyhrál i předchozí závod Hraběnka Cupu z Ráječka do Petrovic, při kterém museli běžci zvládnout bezmála osm kilometrů po silnici. Většinu tratě přitom tvořilo táhlé stoupání. Ze Skalního mlýna na Macochu běželi necelých pět kilometrů zakončených těžkým stoupáním na Macochu. Poslední třetí závod podzimní části Hraběnka Cupu se běží příští úterý ze Sloupu do Petrovic. Trať měří lehce přes čtyři kilometry a má táhlé stoupání. Ze šesti závodů se započítává běžcům pět nejlepších. „Poslední závod to rozetne," dodal Vrtílka.