Leoš Svoboda nezasáhl letos ještě do žádného závodu Okresní běžecké ligy. Až ve středu se postavil ve Sloupu na start Hraběnka Cupu. Způsobem start cíl vyhrál. „Stavím dům a nemám tolik času na běhání. Už jsem chtěl jít na Běh Černou Horou, ale zase mi to nevyšlo. Hraběnka Cup ale nevynechám,“ okomentoval svůj první start Svoboda.

Za Svobodou doběhl s půlminutovou ztrátou jeho největší soupeř Zdeněk Polák. Jako třetí zdolal čtyřkilometrovou trať vedoucí muž Okresní běžecké ligy Robert Šamonil.

Hraběnka Cup je tradiční seriál šesti běhů, rozdělený na jarní a podzimní část. Je součástí Okresní běžecké ligy. Další kolo je na programu ve středu 28. května. „Poběží se z Ráječka do Petrovic. Je to nejtěžší závod Hraběnky. Jarní část seriálu zakončí závod ze Skalního mlýna na Macochu,“ řekl šéf Okresní běžecké ligy Zdeněk Hlaváč.

O tom, že druhý díl Hraběnka Cupu nebude procházka růžovou zahradou, je přesvědčen i vítěz prvního podniku Svoboda. „Běží se přes sedm kilometrů do prudkého kopce. Na tohle už člověk musí mít natrénováno,“ poznamenal běžec ze Sokola Blansko.

Na vlastní kůži…

Jan Charvát, sportovní redaktor Deníku
Před závodem jsem se pěkně naobědval. Sekanou se salátkem a navrch ještě špenát s knedlíkem. Ňam. Když umřít, tak sytý. Ani s tréninkem jsem to nepřeháněl. Věren heslu „Kdo trénuje, nevěří si“ jsem pouze umyl své běžecké botky. Moje tajná zbraň byla z posledního závodu notně umolousaná. Bohužel těsně před startem zjišťuji, že moje tajná zbraň zůstala doma. Hned vedle bruslí. Závod proto musím zlomit vůlí a hlavou. Nepropadnout panice, že i starší lidé dokáží běžet rychleji než já. Bylo to na krev. Nekonečné čtyři kilometry do kopce. Přestože jsem myslel, že doslova letím, doběhl jsem o šestnáct vteřin hůře než loni. Příště si dám o knedlík míň.
Hynek Skoták, sportovní redaktor Deníku
Závod se nepovedl. Cílem oddílu Extreme life bylo využít špatného počasí a nízké účasti k nasbírání co nejvíce bodů do průběžného hodnocení. Přijeli však skoro všichni. Dokonce i Leoš Svoboda, o kterém nebylo od zimy slyšet. V důsledku špatných tréninkových metod byl výsledný čas o tři minuty horší než loni a tak týmové prvenství bral podceňovaný kolega Charvát. Pořadatelé na nás tentokrát v cíli počkali.
Hraběnka Cup
1. závod - Sloup – Petrovice (4,2 km): 1. SVOBODA Leoš (Sokol BK) 15:40, 2. POLÁK Zdeněk (Horizont BK) 16:05, 3. ŠAMONIL Robert (Horizont BK) 16:18, 4. STLOUKAL Jaroslav (JRTS Adamov) 16:38, 5. BERKA Milan (HC Blansko) 16:40, 6. KŘENEK Jan (Bořitov) 16:40, 7. VOŘÁK Jaromír (VSK Rájec) 16:46, 8. NOVÁK Zdeněk (Horizont BK) 16:58, 9. KOLÁŘ Petr (Sokol BK) 17:08, 10. KEJÍK Milan (VSK Rájec) 17:42, 11. SVOBODA Pavel (Sloup) 18:00, 12. HÁJEK Ivoš (Doubravice) 18:13, 13. STRÁNÍK Aleš (Blansko) 18:31 …