Co do délky, není závod náročný, ale právě sníh s ledem z něj dělají v některých úsecích zrádný kros. Zvláště pak krátce po startu, kdy závodníci sbíhají z prudkého kopce k petrovickému rybníčku. V neděli v deset hodin dopoledne se před petrovickým penzionem U Hraběnky postaví běžci na start již po patnácté.

„V sobotu se sice běží další kolo brněnského běžeckého poháru, ale nemyslím si, že by to byl problém. Petrovice jsou tradičním závodem na sklonku sezony, který si řada běžců jistě nenechá ujít,“ řekl ředitel závodu Zdeněk Novák s tím, že do Petrovic jistě zamíří většina závodníků z Blanenska, co přes rok sbírali body do Okresní běžecké ligy. „Hraběnčino běhání je posledním závodem, který se do ligy počítá. Po vyhlášení výsledků a předání cen bude na programu vyhodnocení Okresní běžecké ligy,“ doplnil Novák a dodal, že pro zpestření vyhlášení závodu Hraběnčino běhání chystají pořadatelé novinku. „Neprozradím ale, o co se jedná. To už by nebylo překvapení,“ usmál se Novák.

Do smíchu ovšem nebude těm, kteří vyrazí v neděli na trať. Pět a půl kilometru sice není žádná extra dlouhá štreka, ale nejlepší běžci vyrazí ve svižném tempu a v cíli atakují čas kolem sedmnácti minut. „Loni jsem se tam strašně trápil. Vůbec mi to neběželo a byl rád, že jsem v cíli,“ popsal svůj loňský výkon už jistý vítěz letošního ročníku Okresní běžecké ligy Jan Křenek z Bořitova. Ten se na startu objeví i v neděli, stejně jako brněnský vytrvalec Daniel Orálek. Ten vyhrál na Hraběnce loni. Mezi ženami pak triumfovala Radka Vodičková z triatlonového oddílu Ekol, když časem 18:41 překonala traťový rekord Ireny Petříkové. Mezi muži patří nejlepší čas 16:45 stále bulharskému vytrvalci Ivanu Čotovovi.

Hraběnčino běhání (Petrovice)
15. ročník, neděle 27. prosince

Přespolní běh, délka trati 5,5 km, Petrovice-Veselice-Vavřinec-Petrovice
* 2/3 trati asfalt, 1/3 zpevněná lesní a polní cesta

Prezentace: 9.00 – 9.30 h
Start závodu: 10.00 h před pensionem U Hraběnky v Petrovicích
Startovné: 50 Kč

0bčerstvení zajištěno

Kategorie
18 – 39 let, muži – (včetně dorostenců a juniorů)
40 – 49 let, muži veteráni 1 (1969–1960)
50 – 59 let, muži veteráni 2 (1959–1950)
60 let a starší, muži veteráni 3 (1949 a starší)
18 – 39 let ženy
40 let a starší, ženy veteránky (1969 a starší)

Všichni běžci startují na vlastní nebezpečí. Závod je současně závěrečným dílem seriálu Okresní běžecké ligy 2009. Po vyhlášení výsledků Hraběnčina běhání je na programu vyhodnocení OBL 2009 a předání cen nejlepším vytrvalcům ligy za uplynulou sezónu.

Kontakt: Zdeněk Novák 602 525 319, zdeneknovak11150@seznam.cz