Proč jste přesunuli vyhlašování celkových výsledků Okresní běžecké ligy, které poslední roky patřilo k poslednímu závodu sezony?

Bylo to hodně hektické, měli jsme toho až nad hlavu a nakonec stejně zůstala jen skupinka těch, kterých se to týkalo. A třeba děti tam byly od devíti od rána, takhle to bude klidnější a nebude to tak našlapané.

Kdy tedy bude celkové vyhlášení?

Domluvili jsme se s pořadateli Běhu okolo Blanska Michalem Pekárkem a Zdeňkem Novákem, že to sloučíme s jejich závodem. Byl to nápad Gustava Grüna, jsme rádi, že jsme se domluvili. Běh okolo Blanska se běží v neděli 17. ledna z Klepačova, vyhlášení bude na statku Samsara. Chtěli bychom to i zpestřit nějakým programem.

Poslední dva ročníky Hraběnčina běhání pořádá Okresní běžecká liga, z jakého důvodu jste převzali závod?

Pro Zdeňka Nováka, který to převzal zase po předchozích pořadatelích, už byl termín neúnosný, pořád se na organizaci podílí, akorát už není ta hlavní tíha. A bylo by škoda, kdyby se Hraběnčino běhání přerušilo.

Co se týká organizace Hraběnčina běhání, zůstává to stejné jako vloni?

Zůstává to stejné, start je u penzionu U Hraběnky, zázemí v kulturním domě v Petrovicích.

Od loňska je Hraběnčino běhání zároveň Memoriálem Jaroslava Parmy. Patřil k organizátorům?

O téhle možnosti mluvil už dřív Zdeněk Novák, Jaroslav Parma figuroval mezi prvními organizátory stejně jako jeho žena, která souhlasila s touto formou připomenutí jeho jména, nebo třeba pan Zbytovský.

Původně se měl letos běžet jubilejní dvacátý ročník, nakonec je z toho dvacátý první…

K chybě došlo v letech 2011 a 2012, kdy se zopakovala v propozicích stejná číslice ročníku, a pak jsme to převzali do dalšího roku. Až letos jsme zjistili, že dvacátý ročník byl už vloni, závod se koná bez přerušení od roku 1995.

Kdy budete hodnotit končící ročník běžecké ligy?

Někdy začátkem ledna vyhodnotíme statistiky a vydáme i tiskovou zprávu.

Dá se už teď říct, jestli pokračuje nárůst zájmu o běhy?

Nemám před sebou přesná čísla, ale ano, přibývají další běžci. Ne všechny závody sice překonaly loňskou účast, ale obecně zájem pořád stoupá. Pro nás je důležité, že třeba přibývají ti, kteří se účastní víc než dvou nebo tří závodů seriálu.

Kdy zveřejníte termínovou listinu pro rok 2016?

Už je připravená, k nahlédnutí bude i na Hraběnčině běhání. Oficiálně ji zveřejníme v lednu.

Můžete prozradit, jak moc se změní?

Závody z letoška zůstávají, přibyl Spešovský běh okolo Jedle, takže závodů bude celkem třicet. Pak jsou nějaké změny u některých závodů, týká se to například trati ve Sloupě nebo Ráječkovské desítky, která se přesouvá do Rájce.