Po druhém místě Patrika Sinkewitze v úvodní etapě přidal další stříbro v posledním díle polského podniku i sprinter Danilo Hondo. Blanenský Martin Mareš skončil v celkovém pořadí čtyřiatřicátý.

Závěrečná rovinatá sto jednadevadesát kilometrů dlouhá etapa z Glogow do Polkowice nepřála jakýmkoli únikům. „Peloton jel pohromadě prakticky po celou dobu závodu, takže i finiš se rozhodoval až ve spurtu, kde Hondo byl jen těsně druhý. Škoda, že páska nebyla tak o dva tři metry dál, určitě bychom měli zlato,“ popsal dramatický závěr trenér týmu PSK Whirlpool-Author Otakar Fiala.

Před Danilo Honda se dostal jen domácí jezdec Tomasz Smolen z CCC Polsat Polkowice. Bronz patřil jeho týmovému kolegovi Ježowskému. Do desítky nejrychlejších se vtěsnal na osmou příčku ještě druhý hradecký sprinter André Schulze. František Klouček jako nejrychlejší Čech dojel čtrnáctý.

Přestože byla polská štace pro tým PSK Whirlpool-Author úspěšná, někteří byli velmi zklamaní. „Mohli jsme vyhrát celkově. Strašně mě mrzí, co se mi přihodilo ve druhé etapě, kde jsem zaútočil na žlutý trikot. Cítil jsem se dobře a doufal, že se mi podaří vyhrát. Bohužel štěstí nebylo na mé straně,“ řekl zklamaně Patrik Sinkewitz, kterého v sobotním úniku potkal defekt.

Jeho slova potvrdil i kouč Fiala. „Patrik byl hodně zklamaný. V kopcích jel od nás rozhodně nejlépe. Měl na to. Pěkně ale jel i Leopold König s Martinem Marešem. Forma všem stoupá,“ dodal trenér Otakar Fiala.
Celkově závod vyhrál polský jezdec Mariusz Witecky z celku Mroz. Patriku Sinkewitzovi patří šestá příčka.

Patrik Pátek