Ve čtvrtém závodě národního poháru horských kol ve Špindlerově Mlýně zradila benešovskou bikerku Nikolu Hlubinkovou technická závada. Ta potrápila i juniora Michala Vyroubala. Všech sedm bikerů z týmu benešovského Moravce veze z náročné krkonošské štace body. Elitu mužů si vychutnal olympionik Jaroslav Kulhavý v ženách byla nejlepší Pavla Havlíková.

Spanilá jízda čtrnáctileté novicky v letošním ročníku Českého poháru Nikoly Hlubinkové pokračuje. V předposledním závodu seriálu v kategorii žákyň sahala po vítězství, potkala jí ale podobně jako před čtrnácti dny v Karlových Varech smůla v podobě technického problému. „Po startu na konci stoupání do modré sjezdovky jsem byla asi pátá. Ve sjezdech jsem šla do čela, můj nástup zachytila pouze Drahovzalová . Jezdily jsme dál spolu a ostatním ujely. Pak se mi ale při řazení opět smekl řetěz. Moje soupeřka toho využila a dojet ji pak bylo už nad moje síly, prostě smůla,“ hodnotila závod Hlubinková, která v cíli ztratila na vítězku necelou půlminutu.

V celkovém hodnocení po čtyřech závodech se benešovská bikerka dělí se ziskem 237 bodů o druhé místo s Novotnou (Scott Scania Kolín). O tom, kterou příčku nakonec obsadí, rozhodne přímý souboj nejlepších dívek ve finálovém závodu 6. září v Kuřimi.
Oba dva kadeti z týmu Moravec nastoupili do závodu po překonaných zdravotních problémech a na jejich výkonu to bylo patrné. Tereza Tlamková dojela dvanáctá. Radim Kovář jezdil sice v závodě okolo pátého místa, ale v závěru byl přece jen nemocí způsobený úbytek sil markantní. Přesto dojel na výborném sedmém místě.

Hororový závod si prožil junior Michal Vyroubal. Po startu jel v první dvacítce pětasedmdesátičlenného pole. Těsně za depem jej však potkal defekt a tak skoro celé jedno sedmikilometrové kolo odběhl po svých. Po heroickém výkonu nakonec bral body za 33. místo.

Elitní kategorie ovládli favorité. Jaroslav Kulhavý potvrzuje, že je v přípravě na Peking v závodnické pohodě a na sjezdovkách ve Špindlerové Mlýně neměl konkurenta. Na druhého v cíli Filipa Eberla (SCOTT Scania Kolín) měl náskok 46 vteřin. Podobně suverénně jela Pavla Havlíková v ženách, která na druhou Šárku Chmurovou najela luxusní náskok tři minuty. Před mistrovským závodem ve Velkých Losinách jde forma nahoru i petrovické rodačce Martině Němcové (Pell´s Hard Bikers), která si v závodě nakonec dojela pro čtvrté místo.

Petr Koudelka