V časovce totiž přidala stříbrnou medaili. V ní dojela třetí další závodnice Moravce Markéta Parolková, která byla v závodě s hromadným startem i přes zdravotní potíže desátá. Adam Sekanina měl v časovce juniorů jedenáctý nejlepší čas. „Bylo to pro nás úspěšné mistrovství, ale soustředíme se pořád hlavně na horská kola," připomíná šéf benešovského Moravce Petr Koudelka.

Sekanina s Parolkovou potvrdili výsledky ze silnice dobrou formu. „Ta jim stoupá. Adama přitom zbrzdil zápal plic po světovém poháru. Markéta měla v závodě zdravotní problémy, přesto bojovala ze všech sil," popsal Koudelka.

Hlubinková jezdí za Moravec Merida Czech MTB Team, tedy jakousi farmu mládežnického Moravce. Bývalý benešovský jezdec Radim Kovář už je v elitním „meriďáckém" týmu. „Radim má za sebou hlavní sezonní úspěch a to je složená maturita. Teď se bude teprve moci pořádně soustředit na trénink," hlásí Koudelka.

Hlubinková v Púchově navázala na svůj dva roky starý silniční titul, tehdy ještě v kadetkách. „Teď je to prestižnější, v juniorkách už to má větší váhu, jede se zároveň se ženami," myslí si. Hlubinkové nevyšel titul v časovce, tam dojela druhá. Na trati se přitom držela s nejlepšími ženskými závodnicemi. „Zmatkovala jsem, dvakrát jsem se dokonce vracela, ale i bez toho by to asi na první místo nebylo," připouští Hlubinková.

Mistrovství republiky v horských kolech se jede v červenci v Peci pod Sněžkou. Jezdci časují formu právě na tento podnik. „Teď všechno vychází, uvidíme, jak to dopadne," uzavírá Hlubinková.