„Se závodem jsem spokojená, dnes se rozhodlo v technických pasážích. Bára v technice hraje jinou ligu. Hlavní je, že vím na čem musím pracovat a doufám, že se budu zlepšovat,“ uvedla po závodě kadetka Hlubinková. Ve Varech se dařilo i dalším reprezentantům benešovského Moravce. Šest z jedenácti borců se dokázalo vtěsnat ve výsledcích do elitní desítky.

Tradičně jako první zasáhl do bojů z Moravců třináctiletý Patrik Kolář v kategorii žáků, který dojel čtrnáctý. Svým nejlepším letošním výsledkem se blýskli benešovští kadeti Adam Sekanina s Jakubem Šafářem. Především cyklistický univerzál Sekanina jde pod taktovkou trenéra Bezdíčka výkonnostně nezadržitelně vpřed.

Výborný závod zajel ve skvělé formě jezdící junior Radim Kovář, byť z toho byla nakonec nepopulární „brambora.“ „V pátek na tréninku jsem se cítil dost dobře a věřil jsem, že bych v závodě mohl jezdit vpředu. Od startu se jelo hodně rychle, první kolo jsem ujel na špici s Paprstkou, Polnickým a Skalickým a udělali jsme si celkem náskok. Jenže jsem to trošku přepálil a ve druhém kole jsemod těch tří bohužel „odletěl,“ popsal začátek závodu Kovář. Ten po menší krizi, kdy se propadl na sedmé místo, začal opět čelo stahovat. „Jel jsem si svoje tempo, protože závod byl dlouhý, a na konci šestého kola jsem už měl Skalického, který jel na třetím místě kousek, před sebou. To mě nakoplo, zvedl jsem se psychicky s tím, že ten třetí flek dneska vyjde, ale v sedmém kole mě začaly brát, podobně jako v Ostravě, nesnesitelné křeče a „Skalda“ mi znovu cuknul,“ řekl Kovář k rozhodujícím momentům.

Stejně zajímavý byl i závod kadetek, který se v poslední době jezdí ve znamení honu na úřadující šampionku Barboru Machulkovou. Hlubinková sice stahovala její náskok, ale v techničtějších pasážích zase ztrácela a musela se spokojit s druhým místem. „Aspoň vím, na čem pracovat,“ dodala v cíli benešovská bikerka. Svoje letošní výsledkové maximum zajela její týmová kolegyně, v cíli čtvrtá Markéta Parolková.

Český pohár horských kol vyvrcholí 18. září finálovým závodem v Peci pod Sněžkou.

PETR KOUDELKA