Břeň poslední dva roky nastupoval za Třebíč a v Olympii si od zkušeného baseballisty hodně slibují. „Přivést kvalitního catchera bylo naprosto zásadní, protože v minulých letech jsme s tímto postem měli největší problémy. Když jsem tým přebíral, tak jsme žádného neměli a já jen určil dva kluky, kteří na této pozici začali trénovat. Michal je velká osobnost českého baseballu a má obrovské zkušenosti,“ povídal blanenský trenér Ivo Kučera.

Ten má ještě zájem o nadhazovače a vnitřního polaře. „Jedná se o zahraniční posily. Jejich příchod bychom měli dotáhnout v následujících čtrnácti dnech,“ hlásí kouč Olympie.

Extraliga se do Blanska vrací po čtyřech letech, byť naposledy se v ní klub ohřál pouze jednu sezonu. Dlouhodobě ji Olympia hrála do roku 2008 a letos do ní znovu vstupuje jako nováček. „Do sezony vstupujeme s jednoznačným cílem a tím je záchrana. Nedělám si žádné iluze a jsem si vědom, že jsme se do extraligy vrátili jen díky tomu, že se rozšířila. Těžko bychom procházeli přes extraligové celky,“ tvrdí Kučera.

O šancích na udržení však nechce blanenský stratég polemizovat. „V současné době nedokáži posoudit, jak si povedeme. Každé mužstvo má nějaké zahraniční posily a nejsem schopný odhadnout, jestli se proti nim dokážeme prosadit,“ přemítá.

VYDAŘENÁ PŘÍPRAVA

V přípravě před extraligou se ale Olympii dařilo a vyhrála hned tři ze čtyř duelů. Podlehla pouze brněnské Technice. „Výsledkům nepřikládám vůbec žádnou váhu. Všechny týmy k utkáním přistupovaly pouze jako k přípravě. Na druhou stranu celkově jsem spokojený, ale vždy se najdou věci, které se dají zlepšit. Ať je to třeba přístup některých lidí, jelikož nejsme profesionální klub,“ líčí Kučera.

Před začátkem extraligy se snažil své svěřence připravit hlavně na velký rozdíl v nadhazovačích. „Pokud se chceme proti těm zahraničním prosadit, tak nás největší kus práce čeká na pálce. Na tom jsme se snažili pracovat a uvidíme, zda se nám povedlo udělat nějaký pokrok,“ vysvětluje blanenský lodivod.

Vstup do nejvyšší soutěže nemohla mít Olympia těžší. Na konci tohoto týdne totiž bojuje v dvojzápase s obhájcem titulu brněnskými Draky. „Asi je jedno, jestli začínáme s někým slabším, nebo nejsilnějším. Aspoň to budeme mít rychle za sebou. Nemáme co ztratit, duely s Draky ukáží na co reálně máme,“ říká Kučera.

První utkání s Draky na brněnském hřišti v pátek Blansko prohrálo 0:8. Odveta jej čeká v sobotu v sedm hodin večer v domácím prostředí.

PATRIK EL-TALABÁNI