Na hladině rybníka Olšovec se bude závodit ve čtyřech kategoriích. OSY-400, O-700 a FR-1000 pojedou závod Mistrovství Evropy a O-350 mezinárodní závod. Jedovničtí piloti se na startu objeví ve dvou závodních třídách .

V OSY-400 Petr Souček a Marcel Haase, který v minulém roce v konečném zúčtování celého evropského seriálu OSY400 obsadil pěkné sedmé místo a v O-350 pojede svůj první závod Michal Sedlák,“ láká diváky předseda jedovnického klubu Jedovnice Marcel Čopák.

Závodu se zúčastní i další češi. „Za všechny uvedu legendu českého vodního motorismu brňáka Jiřího Maška, který získal v minulé sezoně v kategorii O-700 krásné třetí místo a letos se pokusí dosáhnout na titul mistra Evropy,“ pokračuje Čopák.

Díky jarnímu termínu očekávají pořadatelé účast celé evropské špičky a velké množství člunů. „Při závodech není nouze o adrenalinové situace při předjíždění a kolizích v rychlostech přesahujících dvousetkilometrovou hranici,“ dodává Čopák. Diváci se budou moci dostat i do depa a zblízka si prohlédnout rychlé stroje.